Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Rīgas Stradiņa universitātes rektora amatam pieteikušies divi kandidāti – Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons. Patlaban augstskolas rektors ir Jānis Gardovskis. Viņa pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē, iztekot otrajam termiņam rektora amatā. Jauna RSU rektora vēlēšanas paredzētas 9.novembrī.

Kampaņā “Par labām attiecībām” vairāk nekā 500 Latvijas iedzīvotāju sniedza priekšlikumus braukšanas kultūras uzlabošanai, kurus apkopojot izstrādāti pieci jauni nerakstītie ceļu satiksmes likumi. Direkcijas pārstāvji skaidroja, ka tāpat CSDD izstrādājusi spilgtas ceļazīmes un asprātīgus skaidrojumus ar vienotu mērķi – uzlabot dažādu satiksmes dalībnieku attiecības uz ceļa. Biežāk saņemtie ieteikumi saistīti ar satiksmes plūsmas uzlabošanu un saprātīgu, cieņpilnu brauktuves vai ietves sadalīšanu starp auto, moto un velo braucējiem, kā arī gājējiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs cenšas pāriet no represīvas un sodošas uz konsultējošas un izglītojošas iestādes tēlu, starptautiskajā konferencē “Ceļā uz atklātību, atbildību un labāku pārvaldību: trauksmes celšanas veicināšana, cīņa pret korupciju, nākotnes perspektīvas” sacīja KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Latvijas Nacionālā kultūras centra iepirkumā par XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku biļešu tirdzniecības pakalpojuma nodrošināšanu uzvarējis SIA “Biļešu paradīze”. Biļešu tirdzniecību plānots uzsākt 2018.gada janvārī. To cenas plānotas no diviem līdz 65 eiro. Skatītāju vietas Daugavas stadionā pēc rekonstrukcijas palielināsies līdz 10 000, savukārt Mežaparka Lielajā estrādē plānotais vietu skaits pēc rekonstrukcijas pirmās kārts palielināsies līdz aptuveni 30 000. Vienā pirkuma reizē pircējam uz vienu pasākumu būs iespējams nopirkt līdz četrām biļetēm.

Latvijas dizainere Santa Meikulāne par privātmājai “Villa A” veidoto interjeru ir ieguvusi prestižo “Amerikas Arhitektūras balvu 2017”, kas 27.oktobrī tiks svinīgi pasniegta Ņujorkā.

Aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs paziņojis, ka Polija tuvāko gadu laikā izveidos “kiberarmiju”, kuras sastāvā būs vismaz 1000 karavīru un kas būs spējīga karot kibertelpā. Ministrs sacīja, ka mūsdienu pasaulē kibertelpa ir tāds pats kaujas lauks kā zeme, jūra un gaisa telpa. Viņš norādīja, ka Aizsardzības ministrijai un citām ministrijām gandrīz katru dienu uzbrūk interneta “troļļi”.

Avots: LETA