Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_4

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām plāno tikties nākamnedēļ, ceturtdien un piektdien, sākotnēji uzrunājot partijas, kas saņēmušas vismazāko vēlētāju atbalstu. Prezidents skaidro, ka šobrīd ir devis politiskajām partijām laiku tikties un pārrunāt to, vai tās redz iespējas kopā sadarboties, savukārt nākamnedēļ Vējonis cer sagaidīt partiju redzējumus, gan par iespējamo sadarbības modeli, gan par to, ko tās redz kā galvenos veicamos uzdevumus nākamajai valdībai un koalīcijai.

 

Iniciatīva par nepilsoņu bērniem būs viens no likumprojektiem, kas tiks iesniegts vēlreiz, šoreiz 13.Saeimai ,to pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, norādot, ka iniciatīvu iesniegs atkārtoti, ar cerību, ka jaunā Saeima šajā jautājumā domās citādāk un jautājumam pieliks punktu. Saeima pērn septembrī noraidīja Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Iniciatīva paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija.

 

Partijas “KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems pārliecināts, ja viņam būs iespēja ieņemt premjera amatu, viņš saņems šim postenim nepieciešamo pielaidi valsts noslēpumam. Gobzems vērš uzmanību, ka priekšvēlēšanu kampaņā, kad par viņu izteikti dažādi apvainojumi, neparādījās nekādi kompromāti, kas jau liecinot, ka ar pielaides iegūšanu valsts noslēpumam nebūs problēmas.

 

Joprojām vislielākie kontrabandas apjomi tiek konstatēti cigaretēm un tabakai. Nelikumīgai cigarešu ievešanai Latvijā izmanto zaļo robežu, kravas transportu un dzelzceļu lielākoties uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Šogad izņemtais cigarešu apjoms ir rekordliels – 91 miljons cigarešu. Lielākos vai mazākos apjomos cigarešu kontrabandu konstatē regulāri.

 

Pēc Jaunās konservatīvās partijas un Nacionālās apvienības pārstāvju sarunām par iespējamo valdības veidošanu politiķi uzsver abu partiju sapratni ideoloģisko vērtību jautājumos. JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns norāda, ka šī bijusi tikšanās pirmajā sarunu raundā un tajā iezīmējās kopīgas vērtības. Uz to norādīja arī NA līderis Raivis Dzintars. Tikšanās laikā runāts arī par to, ka abām organizācijām bijusi sarežģīta attiecību vēsture, tomēr tā netraucēšot konstruktīvam darbam.

 

Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu desmito gadu pēc kārtas atzīta AS “Latvenergo”, kura vērtība 2018.gadā ir 1,7 miljardi eiro, kas ir nedaudz mazāk salīdzinājumā ar 2017.gadu. Nākamajās vietās ierindojas “Latvijas valsts meži”, “Swedbank”, “Mikrotīkls”,  “Latvijas dzelzceļš”, “Luminor Bank”, “Rimi Latvia”, “Lattelecom”, “Latvijas mobilais telefons”, bet Top 10 noslēdz “Rietumu banka”. “Latvenergo” ir arī vienīgais no Latvijas uzņēmumiem, kurš ir iekļuvis Baltijas vērtīgāko uzņēmumu “Top 10”, ierindojoties trešajā vietā.

 

No pirmdienas, 15.oktobra, atkal stāsies spēka 25% atlaide biļetēm 47 elektrovilcienu reisos darba dienās. Biļetes par zemāku cenu varēs iegādāties reisiem darbdienu vidū, domājot galvenokārt par cilvēkiem, kuri nav saistīti ar noteiktu darba vai mācību laiku un var brīvi plānot savu pārvietošanos.

 

Rīgā, teritorijā ap Balasta dambī esošo Preses namu, tuvāko desmit gadu laikā plānots uzbūvēt vēl vairākas augstceltnes, informē Rīgas pilsētas arhitektu kolēģija. Līdz ar Preses nama ēkas pārbūvi, teritorijas pirmajā attīstības kārtā paredzēts pārbūvēt arī tipogrāfijas ēku, tās pirmajā stāvā izvietojot plašu ēdināšanas zonu. Savukārt uz tipogrāfijas jumta plānots izveidotas aktīvās atpūtas un sporta laukumu.

 

Latvijā 5% sieviešu cieš no veģetatīvās distonijas. Jaunākajā aptaujā atklājies, ka sievietēm veģetatīvā distonija raksturīga biežāk nekā vīriešiem, jo no šīs saslimšanas cieš 3% vīriešu. Veģetatīvā distonija ir veģetatīvās nervu sistēmas darbības traucējumi, kas izpaužas kā trauksme un tai pakārtoti traucējumi visā ķermenī. Dažkārt tos pavada muguras, galvas sāpes, arī sirdsklauves, pastiprināta svīšana, elpas trūkums. Bieži papildus attīstās depresija. Tomēr realitātē šī problēma skar vēl lielāku sabiedrības daļu. Iemesli, kādēļ to neredz socioloģisko aptauju rezultātos, ir vairāki, tomēr visbiežāk tas saistīts ar cilvēka nevēlēšanos atzīt, ka viņa psihe nedarbojas ideāli, kā arī tas, ka diagnozi var noteikt tikai ārsts, veicot nopietnu izmeklēšanu.

 

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusā notiks Rozā vilciena labdarības fonda izstādes atklāšana. Izstādes kodols ir seši foto stāsti, kuros savā pieredzē dalās sešas spēcīgas sievietes, kurām diagnosticēts krūts vēzis. Visas sievietes ārstējušās Stradiņa slimnīcā un izmantojušas iespēju apmeklēt Rozā vilciena labdarības fonda apmaksātās psihologa vai psihoterapeita konsultācijas un fizioterapiju. Fotogrāfiju autore ir Anita Austvika.

 

 

Avots:    LETA