Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Uzņēmums”Latvijas valsts meži” no šā gada peļņas sportam, kultūrai, izglītībai un sociālajai palīdzībai plāno ziedot četrus miljonus eiro. Jautājumu plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 14.novembrī. Pēc Zemkopības ministrijas aplēsēm pirmajā pusgadā “Latvijas valsts mežu” prognozētā peļņa šogad varētu būt apmēram 52 miljoni eiro. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – ZM.

 

Ar Lāčplēša dienai veltītu pasākumu Rīgā, pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, no šodienas iedzīvotāji aicināti piedalīties fonda “Namejs” rīkotajā labdarības akcijā “Atceries savējos!”, kuras mērķis ir sniegt sociālo palīdzību karavīriem un viņu ģimenēm. Fonda valdes priekšsēdētājs un atvaļinātais ģenerālleitnants Raimonds Graube norāda, ka valsts šiem cilvēkiem sniedz dažādu veidu kompensācijas, taču visās Rietumu valstīs šāda fondu prakse tiek piekopta, lai sniegtu papildus palīdzību. Otrs fonda mērķis ir iesaistīties patriotisku un valstiskas pārliecības veidošanas akcijas.

 

Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra tiek uzstādīts tērauda aizsargsiets. Valsts uzņemums “Valsts nekustamie īpašumi” aicina iedzīvotājus saudzēt atjaunoto apkārtmūri un izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros. Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, tās garums ir 184 metri, bet platums – viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecītes, kopumā visā sieta garumā iespējams novietot 10,5 tūkstošus svecīšu.

 

Svētku brīvdienās, 18., 19. un 20.novembrī, lielākā daļa uzņēmuma “Latvijas pasts” nodaļu būs slēgtas. Atvērtas būs tikai atsevišķas nodaļas lielākajos tirdzniecības centros. Savukārt pirmssvētku dienā, 17.novembrī, pasta nodaļas strādās atbilstoši piektdienas darba grafikam.

 

Avots:    LETA