Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kas ļaus iegūt profesionālo doktora grādu mākslās. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sagatavotā likumprojekta anotācijā ir skaidrots, ka patlaban Latvijā ir iespēja iegūt profesionālos grādus mākslā bakalaura un maģistra līmenī. Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur joprojām nav iespējams iegūt profesionālo doktora grādu mākslās.

Oficiālā vizītē Latvijā no 15. līdz 17.janvārim uzturēsies Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Iraklijs Kobahidze. Gruzijas parlamenta spīkers tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Pēc tikšanās Mūrniece un Kobahidze parakstīs abu valstu parlamentu saprašanās memorandu. Viesojoties Latvijā, Kobahidze tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu.

Par 2017.gada ceturto ceturksni fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem vēl atbilstoši 2017.gadā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem ir jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Tas nozīmē, ka līdz pirmdienai, 15.janvārim, visām fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem, kuru ienākums no saimnieciskās darbības mēnesī ir vismaz 380 eiro, ir jāmaksā obligātās iemaksas no brīvi izraudzītas saimnieciskās darbības ienākuma daļas, kas nedrīkst būt mazāka par 380 eiro mēnesī.

Eiropas Savienībai būtu pakāpeniski jāatceļ Krievijai noteiktās sankcijas, ja Ukrainas austrumos ilgstoši tiks ievērots pamiers, paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls. Ideju, ka vienā piegājienā varētu tikt atceltas visas Krievijai noteiktās sankcijas ar nosacījumu, ka Minskas vienošanās par Donbasa konflikta noregulējumu tiek izpildītas par 100%, ministrs raksturoja kā “atrautu no realitātes”.

Vācijas koalīcijas veidošanas sarunās iesaistītajām partijām joprojām jāpārvar lieli šķēršļi, lai spētu panākt vienošanos, šodien pirms pēdējās sarunu kārtas paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele. Viens no problemātiskākajiem jautājumiem skar miljonu patvēruma meklētāju, kas Vācijā ieradušies kopš 2015.gada.

Pasaules septītā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko sezonas pirmo “Grand Slam” turnīru – Austrālijas atklāto čempionātu – sāks pret 37 gadus veco Itālijas tenisisti Frančesku Skjavoni, kamēr ranga 15.vietā esošā Anastasija Sevastova cīkstēsies pret ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko, bet otrajā kārtā iespējams duelis ar krievu superzvaigzni Mariju Šarapovu, noskaidrojās ceturtdien notikušajā izlozē.

Avots: LETA