Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā Eiropas Savienības fondu projektā “Jauniešu garantijas” līdz šim atbalstu saņēmuši vairāk 14 tūkstoši jaunieši bezdarbnieki, šodien preses konferencē par jauniešu iespējām ceļā uz darbu teica aģentūras direktore Evita Simsone. Viņa informēja, ka līdz 2018.gadam atbalstu plānots nodrošināt 19 000 bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 29 gadiem.

Eiropas Komisija sasauks augsta līmeņa ārkārtas sanāksmi saistībā ar saindēto olu skandālu. Kopš skandāla sākuma 1.augustā saindētās olas ir atklātas vismaz 11 valstīs, kur no veikalu plauktiem izņemti miljoniem olu un olu produktu. Dānija ir pēdējā valsts, kas paziņoja, ka to ir skārusi šī problēma, informējot, ka valstī pārdotas 20 tonnas saindētu olu, kuras importējuši piegādātāji no Beļģijas.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” turpina daudzviet pasaulē “motivēt un sekmēt” uzbrukumus, kā arī finansēt atbalstītājus, neraugoties uz militārajām sakāvēm tā dēvētajā kalifātā Sīrijā un Irākā, teikts izplatītajā ANO ziņojumā. Finansējuma avoti joprojām ir ienākumi no naftas ieguves, kā arī nodokļi, kas ir jāmaksā džihādistu kontrolēto teritoriju iedzīvotājiem.

Somijas valsts dzelzceļa kompānija paziņojusi, ka nacionāla mēroga mašīnistu streika dēļ, kas sāksies pirmdienas vakarā, vairāk nekā diennakti tiks pārtraukta satiksme valsts dzelzceļa tīklā. Mašīnistu arodbiedrība ar streiku protestēs pret valdības plāniem dzelzceļa sektoru atvērt konkurencei. Streika dēļ Somijā no pirmdienas plkst. 18 līdz otrdienas plkst. 24 nekursēs neviens pasažieru un kravas vilciens. Tas attiecas arī uz Helsinku piepilsētas vilcieniem.

Šodien pēcpusdienā iespējama palēnināta satiksme Pierīgā, virzienā uz piekrasti, īpaši uz Jūrmalu, Baltezeru un Saulkrastiem, prognozē “Latvijas valsts ceļi”.  Tāpat uz vairākiem ceļiem turpinās ceļu būvdarbi. “Latvijas valsts ceļi” arī atgādina, ka Latgalē gar autoceļiem pārvietojas svētceļnieku grupas, kas dodas uz svētkiem Aglonā, un tāpēc autovadītājus aicina būt īpaši vērīgiem.

Latvijas zvaigznes Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» komanda teju pēc mēneša ilga pārtraukuma atsākusi pārrunas par vienības līdera Karmelo Entonija aizmainīšanu uz citu Nacionālās basketbola asociācijas klubu Hjūstonas «Rockets», vēsta ietekmīgais Ziemeļamerikas medijs ESPN.

Avots: LETA