Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Jau nākamgad studentiem, kas sāks valsts apmaksātas studijas pedagoģijā un informācijas tehnoloģiju jomā, varētu tikt izvirzīts nosacījums pēc mācību beigšanas noteiktu gadu skaitu nostrādāt attiecīgajā nozarē, informē izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, norādot, ka ka šīs tiek plānotas kā “pilotprojekts“, jo pedagogu un informācijas tehnoloģiju speciālistu “akūti pietrūkst darba tirgū”. Par gadu skaitu, kas būtu jānostrādā pēc diploma saņemšanas, vēl tikšot spriests. Lai šo projektu īstenotu, vēl esot daudz darāmā, un ministre jau prognozē pretestību.

 

Finanšu ministrija paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam par 0,2 procentpunktiem – līdz 3,2%. Savukārt 2020.gadā ekonomikas izaugsme prognozēta 3% apmērā.

 

Latvijā 92% uzņēmēju kļuvis grūtāk atrast darbiniekus. Vienlaikus Lietuvā uz darbaspēka trūkumu norādījuši 86% aptaujāto uzņēmēju, bet Igaunijā 75% uzņēmēju atzinuši, ka darbiniekus atrast kļuvis grūtāk. Kā sekas darbaspēka trūkumam 30% Latvijas uzņēmēju norādījuši uz faktu, ka straujāk pieaugušas izmaksas.

 

Latvijas vingrotāja Elīna Vihrova, kura ir olimpiskā čempiona Igora Vihrova meita  ierindojusies 31.vietā Eiropas čempionāta daudzcīņas kvalifikācijā, kas norisinājās Polijā. Tikmēr trešdien vīriešu konkurencē Viktors Jermakovs ieņēma 72.vietu daudzcīņā, arī  Oļegs Ivanovs, startējot trijās no sešām disciplīnām, augstus rezultātus neguva.

 

Lielbritānijas valdība apturējusi ārkārtas gatavošanos bezvienošanās breksitam. Britu laikraksts “The Guardian”, cita starpā vēsta, vēsta, ka pie savu agrāko pienākumu pildīšanas atgriezīsies 6000 ierēdņu, kas bija norīkoti, lai gatavotos bezvienošanās breksitam, kam tika atvēlēti 1,5 miljardi sterliņu mārciņu. Lai dažādos sektoros gatavotos bezvienošanās breksitam, valdība kopumā rēķinājusies ar četriem miljardiem mārciņu. Jau vēstīts, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pieņēmusi pārējo ES dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt breksitu līdz, vēlākais, 31.oktobrim, tādējādi novēršot haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES-as bez vienošanās jau 12.aprīlī.

 

Amerikas Ssavienotajās Valstīs stājas spēkā strīdīgie prezidenta Donalda Trampa ierobežojumi attiecībā uz transpersonu dienestu armijā. Atceļot Baraka Obamas administrācijas laikā ieviesto politiku, kas paredzēja ļaut transpersonām dienēt armijā, Trampa administrācija uzstāj, ka, ļaujot transpersonām dienēt armijā, tiek radīts pārāk liels risks armijas efektivitātei. Pentagons norāda, ka ierobežojumi nav totāls aizliegums, tomēr to rezultātā vairumam cilvēku vai pat visiem, kas sevi identificē kā transpersonas, būs liegts iestāties bruņotajos spēkos. Atbilstoši Pentagona aplēsēm no 1,2 miljoniem aktīvajā dienestā esošā militārpersonu skaita 9000 sevi identificē kā transpersonas. Viņu vidū 1000 ir tādu, kuri veikuši dzimuma maiņas operācijas vai vēlas to darīt.

 

Holivudas aktrise Ambera Hērda lūgusi tiesnesi noraidīt viņas bijušā vīra Džonija Depa ierosinātu lietu pret viņu par apmelošanu, kas saistīta ar Hērdas presē rakstīto par sadzīves vardarbību viņu ģimenē. Deps šajā lietā pieprasa kompensāciju 50 miljonu ASV dolāru apmērā, jo Hērdas apgalvojumi laikraksta “Washington Post” ievadrakstā 2018.gada decembrī kaitējuši viņa karjerai. Depa martā ierosinātajā prāvā teikts, ka viņam izteiktās apsūdzības sadzīves vardarbībā ir “kategoriski un pierādāmi nepatiesas”.

 

 

Avots:    LETA