Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti šodien mainīja iepriekš pieņemto lēmumu ļaut pašvaldībām pašām regulēt savu informatīvo izdevumu iznākšanas biežumu, un vienojās paredzēt, ka tos varēs izdot ne biežāk kā reizi mēnesī. Šāds ierobežojums gan neattiektos uz informatīvajiem izdevumiem, kuros publicē tikai pašvaldības un to institūciju pieņemtos tiesību aktus un to skaidrojumus.

140 demokrāti no ASV Pārstāvju palātas aicinājuši ASV prezidentu Donaldu Trampu piemērot sankcijas Krievijai par jaukšanos Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās 2016.gadā. Demokrāti vēstulē Trampma norādījuši, ka viņš pēdējā gada laikā noliedzis Krievijas palīdzību viņa priekšvēlēšanu kampaņai un ļāvis Krievijai domāt, ka ASV neko nedarīs, lai novērstu jaukšanos savās vēlēšanās. Vēstulē prezidents aicināts ieviest sankcijas, kuras Kongress apstiprināja pagājušajā gadā.

Krievija atbildēs uz ASV triecienu Sīrijai, dodot triecienu šādā uzbrukumā iesaistītajām raķetēm un to palaišanas iekārtām, šodien vēsta aģentūra “RIA Novosti”. Atsaucoties uz Krievijas ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu, aģentūra norāda, ka šāda Maskavas pretreakcija gaidāma, ja ASV triecienā tiks apdraudētas Sīrijā esošo krievu karavīru dzīvības.

Šodien plkst.14 Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā notiks preses konference “Nezaudē redzi glaukomas dēļ!”. Preses konferencē varēs uzzināt par glaukomas riska faktoriem un rīcības algoritmiem šīs slimības savlaicīgai atklāšanai. Pēc preses konferences plkst.15 sekos bezmaksas lekcijas ikvienam interesentam, savukārt no 16 līdz 18 būs iespējams bez maksas pārbaudīt arī acu spiedienu. Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kuru savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks aklums.

Nedēļas nogalē misijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” komanda īstenojusi tehniski sarežģītas stratosfēras balona zondes lidojumu virs Vidzemes. Veiksmīgais starts ļaus jau tuvāko mēnešu laikā sākt pirmos raķešu startus no stratosfēras.

Avots: LETA