Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_3

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien lēma nodot izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā Finanšu ministrijas rosinātos grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot iedzīvotājiem maksimāli atvieglot gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu. Ar grozījumiem likumā paredzēts pagarināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa samaksas termiņu par 2018.-to  un 2019.-to taksācijas gadu vismazāk aizsargātām nodokļa maksātāju grupām, kas, iespējams, pirmo reizi iesniedz gada ienākumu deklarāciju un veic iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemaksu, tādējādi maksimāli atvieglojot pierašanu pie jaunās kārtības.

“Brexit” process, visticamāk, nonāks līdz balsojumam par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības  sarunu pagarināšanu, atzīst Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Māris Andžāns. Viņš vērsa uzmanību, ka jau “Brexit” referendumā neviens nesaprata, kas ir “Brexit”, cilvēki nezināja par ko balso un kādas sekas tam būs. Sekas tam ir arī Ziemeļīrijas un Īrijas robežas jautājums, kas kļuvis par galveno problēmu sarunās.

Lielbritānija samazinās importa tarifus gadījumā, ja valsts no Eiropas Savienības  izstāsies bez vienošanās, un nepiemēros muitas pārbaudes uz robežas ar Īriju, šodien paziņoja valdība. Jaunajā sistēmā, kas spēkā stāsies bezvienošanās “Breksita” gadījumā, tarifi tiks saglabāti, taču samazināti atsevišķiem lauksaimniecības produktiem, lai aizsargātu Lielbritānijas ražotājus. Šī sistēma paredzēta, lai izvairītos no ES importa cenu pieauguma patērētājiem un piegādes tīklu traucējumiem, un tai paredzēta pagaidu ieviešana līdz 12 mēnešiem, kuru laikā norisināsies pārrunas par pastāvīgāku sistēmu.

Katalonijas ekspremjers Karless Pudždemons, kurš, vairoties no Spānijas varasiestādēm, dzīvo trimdā Beļģijā, paziņojis, ka plāno atgriezties Katalonijā, ja tiks ievēlēts Eiropas Parlamentā. 26.maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās 56 gadus vecais Pudždemons startēs kā saraksta “Kopā par Kataloniju” pirmais numurs.

Iesaistoties Ķīnas “Vienas jostas, viena ceļa” iniciatīvā, Itālija nenonāks pretrunā ar saviem Eiropas Savienības un NATO sabiedrotajiem, paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. Itālija būs pirmā G7 grupas valsts, kas paudusi atbalstu šim Ķīnas projektam, ko ASV, Japāna un ES valstis uzlūko ar zināmām bažām, pieļaujot, ka Ķīna to var izmantot kā instrumentu, lai paplašinātu savu ietekmes sfēru pasaulē.

Pieaugot dzīves ilgumam, arvien vairāk līdzekļu cilvēki tērē par uztura bagātinātājiem un smadzeņu treniņu metodikām, tomēr lētākais un vieglākais laika pārbaudi izturējušais līdzeklis šim nolūkam ir lasīšana. Tās pozitīvā iedarbība uz smadzenēm ir pārsteidzoši daudzveidīga. Smadzenes tiek aktīvi nodarbinātas, apstrādājot rakstīto vielu – burtus, vārdus, teikumus un visu saturu kopumā. Runāta teksta uztvere neprasa tik lielu darbu. Jo vairāk dažādu smadzeņu apvidu tiek nodarbināts, jo labāk lasītāja kognitīvajām funkcijām – informācijas apguvei, atmiņai, koncentrēšanās spējai. Izpētīts arī, ka lasīšana datorā, planšetē vai telefonā neļauj tik labi koncentrēties kā grāmatas lasīšana.

Avots: LETA