Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

No Satversmes aizsardzības biroja saņemts atzinums par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amata pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, tāpēc uz konkursa otro kārtu tiek virzīti četri pretendenti. Jau ziņots, ka konkursā bija saņemti deviņu kandidātu pieteikumi. Patlaban publiski zināms tikai viens kandidāts, kas ir pašreizējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns.

Nedeklarētās darba algas īpatsvars būvniecībā Latvijā ir 24,4%, šodien žurnālistiem sacīja Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.  Viņa atzina, ka tas ir liels apmērs un, neskatoties uz VID veiktajiem pasākumiem. Nodokļu zaudējumi no nedeklarētajām darba algām būvniecības nozarē 2016.gadā bija 58,4 miljoni eiro.

Šodien Saeimā iesniegs pilsoņu iniciatīvu par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksu. Iniciatīvas ideju jau publiski atbalstījis Valsts ieņēmuma dienests un vairākas politiskās partijas. Iniciatīvas mērķis ir dot iespēju saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu tomēr strādā un maksā nodokļus.

Konkurences padome par iespējamām aizliegtām vienošanām publiskajos iepirkumos šogad ir brīdinājusi piecus apsardzes uzņēmumus. Lai vērstu tirgus dalībnieku uzmanību uz iepirkumu karteļu problemātiku nozarē un godīgas konkurences principu ievērošanu, Konkurences padome  un Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvji šodien izglīto nozares uzņēmumus.

Nākamnedēļ darba sanāksmē Rīgā ieradīsies Stokholmas Ziemas olimpisko spēļu kandidatūras pārstāvji, lai pārrunātu aktuālākos jautājumus par Zviedrijas galvaspilsētas kandidatūru rīkot Olimpiādi 2026.gadā. Stokholmas pārstāvji tiksies ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Siguldas novada domes un Siguldas bobsleja un kamaniņu trases pārstāvjiem.

Avots: LETA