Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vissarežģītākā būs atskaite Finanšu darījumu darba grupai, kura sagaida praktiskus piemērus par to, cik efektīvi likumus ieviešam dzīvē, intervijā Latvijas Radio stāstīja Finanšu izlūkdienesta vadītāja Ilze Znotiņa. Viņa skaidroja, ka Latvijai jāatskaitās Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejai “Moneyal” par to, cik labi izpildītas prasības attiecībā uz likuma grozījumiem un dažādu sistēmu ieviešanu.

Viedokļi par situāciju Latvijas Universitātē  tiek balstīti politiskos vērtējumos, kam nav nekāda sakara ar juridiskiem dokumentiem, aģentūrai LETA pauda Rektoru padomē. Padomē atgādināja, ka saskaņā ar publiski pausto informāciju, Izglītības un zinātnes ministrija  gatavo rīkojumu par LU Satversmes sapulces ievēlētā rektora neapstiprināšanu. Rektoru padome uzskata, ka, neskatoties uz to, ka saspīlējums attiecībās ar ministriju tiek traktēts kā LU iekšēja lieta, šis gadījums ir jāvērtē plašāk, proti, visas augstākās izglītības sistēmas ietvaros, jo izveidojusies situācija var kļūt par precedentu, kas tiktu attiecināts uz jebkuru Latvijas augstskolu.

Hidraulisko pārbaužu dēļ nākamnedēļ, 20.augustā, 13 Rīgas apkaimēm nebūs karstā ūdens.  “Rīgas siltums” aicina ēku īpašniekus un ēku apsaimniekotājus nodrošināt drošu siltumapgādes sistēmu atslēgumu no siltumtīkliem, tādējādi iedzīvotājiem Vecrīgā, Rīgas centrā, Ķengaragā, Dārzciemā, Dreiliņos, Pļavniekos, Purvciemā, Mežciemā, Teikā, Juglā, Čiekurkalnā, Sarkandaugavā un Mežaparkā nebūs pieejams karstais ūdens.

ASV Ohaio štata Deitonas pilsētā apšaudi sarīkojušā vīrieša draugs, kurš viņam bija nopircis bruņuvesti un šautenes detaļas, ir aizturēts par pārkāpumiem šaujamieroča iegādē. 24 gadus vecais Ītans Kolijs tika apsūdzēts nepatiesas informācijas sniegšanā par to, vai viņš lietojis nelegālas narkotikas, kad viņš iegādājās pistoli “Draco”.

Krievija austrumu reģionā Sibīrijā turpinās plašie mežu ugunsgrēki. Vides aizsardzības organizācija “Greenpeace” ziņo, ka šā gada laikā liesmas jau izpostījušas gandrīz 13,5 miljonus hektāru plašu teritoriju. Vissarežģītākā situācija joprojām ir Irkutskas apgabalā, Krasnojarskas novadā, Jakutijā un Burjatijā, un palīdzību vietējiem glābējiem sniedz arī 19 īpaši aprīkotas armijas lidmašīnas un helikopteri.

Lai mazinātu vides piesārņojumu, Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Sanfrancisko lidosta atteikusies no plastmasa ūdens pudeļu izmantošanas. Ideju atbalsta ne vien lidostas vadība, bet arī lielākā daļa pasažieru. Lidostas vadība informē, ka no 20. augusta ceļotājiem būs jāizmanto vairākkārt lietojamas ūdens pudeles, vai jāiegādājas trauki no alumīnija vai stikla.

Avots: LETA