Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā aprīlī ir samazinājies līdz 6,7%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā martā. Nodarbinātības valsts aģentūras informācija liecina, ka aprīļa sākumā tās uzskaitē bija 64 631 bezdarbnieks, bet mēneša beigās reģistrēto bezdarbnieku skaits samazinājies par 2749 cilvēkiem. Salīdzinājumam – pērn aprīļa beigās reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,8%.

 

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei ir nekavējoties jārīkojas, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu no Krievijas propagandas ietekmes, uzskata Nacionālā apvienība, kuras priekšsēdētājs Raivis Dzintars norāda, ka “Krievijas arvien pieaugošā dezinformācijas un naida runas izplatīšana caur saviem informatīvajiem kanāliem, sasniedzot plašu Latvijas auditoriju, nozīmē, ka Krievija mēģinās arī turpmāk ietekmēt sabiedrisko domu savu ģeopolitisko mērķu sasniegšanai”.

 

Šodien Gazas joslā izsludināts ģenerālstreiks un slēgti uzņēmumi, skolas un bankas, gatavojoties masu protestiem pie Gazas joslas un Izraēlas robežas sakarā ar ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi.

 

Indijā spēcīgā smilšu vētrā un negaisā vismaz 70 cilvēki gājuši bojā, bet vairāk nekā 100 ievainoti, kad vēja ātrums vakar vakarā atsevišķos ziemeļu un dienvidu rajonos sasniedza 100 kilometrus stundā (28 metrus sekundē), ar saknēm izraujot kokus, sagāžot augstsprieguma līniju stabus un nodarot postījumus ēkām. Sinoptiķi brīdina, ka spēcīgas vētras gaidāmas arī nākamajās divās dienās.

 

Lielākā daļa jeb 69% aptaujāto autovadītāju braukšanas laikā mēdz izmantot tālruni. Savukārt katru dienu, esot pie auto stūres, mobilo tālruni izmanto 17% respondentu un, visbiežāk, tie ir vīrieši noskaidrots aptaujā. Tikmēr, minot iemeslus, kas motivētu nelietot mobilo tālruni automašīnas vadīšanas laikā, 21% respondentu min izglītojošas kampaņas.

 

Pie Lilastes uz Tallinas šosejas aizdegusies kravas automašīna, tāpēc satiksme notikuma vietā ir ierobežota. Notikuma vietā strādā septiņi ugunsdzēsēji un divas autocisternas. Pagaidām plašaka informācija nav pieejama.

 

 

Avots:     LETA