Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Valdošās koalīcijas partiju veidotā Attīstības komitejas plāno no nākamās nedēļas sākt diskusijas par nodokļu reformu. Parlamentārietis Atis Zakatistovs, kurš vadīs šīs komitejas darbu, šodien Budžeta un finanšu komisijā informēja, ka ir ieplānotas regulārās tikšanās – pirmdienās, reizi divās nedēļās. Sanāksmes plānots sākt no 20.maija.

 

Pie Brasas tilta varētu atklāties vēl vairāk apbedījumu, pēc satiksmes pārvada apsekošanas sacīja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris.Savukārt, kas attiecas uz pašu tiltu un to daļu, kas ir virzienā uz centra pusi, tur droši var turpināt uzsāktos darbus, jo apbedījumi ir atsegti teritorijā tuvāk Miķeļa kapiem. Jāatgādiona, ka saistībā ar remontdarbiem no 24. aprīļa līdz 20. augustam slēgta transportlīdzekļu satiksme uz Brasas tilta virzienā uz pilsētas centru. Pagājušajā nedēļā būvnieki atklāja apbedījumus pie Brasas tilta un apturēja būvdarbus, lūdzot Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi sniegt savu atzinumu.

 

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” regulāros lidojumus starp Rīgu un Īrijas galvaspilsētu Dublinu nodrošinās arī ziemas sezonā. Aviokompānija no Rīgas uz Dublinu lidojumus sāka šajā vasaras lidojumu sezonā, un tie notiek četras reizes nedēļā.

 

Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna ieradusies Igaunijā, kur viņai gaidāma tikšanās ar vairāku Eiropas galēji labējo spēku politiķiem. Attiecībā par Krievijas īstenoto Ukrainas Krimas pussalas aneksiju, kuru iepriekš Lepēna ir nodēvējusi par likumīgu, politiķe tagad norāda, ka katra valsts brīvi var izvēlēties savu diplomātijas pozīciju.

 

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paudis neuzticību Lietuvas centrālās bankas vadītājam Vitam Vasiļauskam. Neuzticības izteikšanas pieprasījumā norādīts, ka Vasiļausks nesadarbojās ar parlamentāro izmeklēšanu par 2008.-2010.gada finanšu krīzi. Pieteikumu atbalstīja 44 no 141 Lietuvas Seima deputāta.

 

Atsākušies ceļa seguma pārbūves darbi Vidzemes šosejas posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam Cēsu un Priekuļu novados. Jau šonedēļ tur ir ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā un seši ar luksoforiem regulēti posmi. Lai remontposmu izbrauktu, ir nepieciešama nepilna pusstunda.

 

Jelgavas novada svētku laikā, 18.maijā Elejas muižas parkā tiks atklāta tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidotā skulptūra “Mīlestībai”, kas tapusi, īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežas sadarbības programmas projektu “Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos”.

 

Muzeju naktī, 18.maijā no plkst.18 līdz pusnaktij, visām vienreizējām vilcienu biļetēm vilcienu maršrutos būs piešķirta 50% atlaide. Braukšanas biļeti par puscenu Muzeju nakts vakarā varēs saņemt visās “Pasažieru vilciena” biļešu kasēs. Savukārt gadījumā, ja iegādes brīdī konkrētā kase ir slēgta, arī vilcienā pie konduktora kontroliera biļete pasažieriem tiks piedāvāta ar atlaidi.

 

25.maijā Rīgas Doma kora skola ar multimediālu koncertu Ķīpsalas hallē atzīmēs 25 gadu jubileju. Muzikālajos priekšnesumos satiksies skolas audzēkņi, absolventi un viņu domubiedri. Viņu vidū būs Jānis Šipkēvics, Daumants Kalniņš, Andris Sējāns, grupas “Framest”, “Latvian Voices”, diriģenti Kaspars Ādamsons, Jānis Liepiņš, Jānis Ozols un citi. Rīgas Doma kora skola dibināta 1994.gada 12.jūlijā.

 

Avots:    LETA