Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 17.jūlijā tiksies ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu, kurš ieradīsies oficiālā vizītē Latvijā. Valsts prezidents un Azerbaidžānas prezidents pārrunās Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo attiecību attīstību, sadarbību ar Azerbaidžānu Eiropas Savienības  Austrumu partnerības ietvaros, kā arī starptautiskās aktualitātes.

Parīzes memoranda par ostas valsts kontroli komiteja atzinusi Latvijas kuģus par drošiem. Komiteja ir publiskojusi 2016.gada kuģu inspekciju rezultātus un jauno kuģu karogu valstu izkārtojumu “baltajā”, “pelēkajā” un “melnajā” sarakstā. Latvija saglabā vietu “baltajā” sarakstā.  “Baltajā” sarakstā ir iekļautas valstis, kuru kuģi ir droši, ar zemu riska pakāpi, “pelēkajā” – vidēja un “melnajā” – augsta riska kuģu valstis. Pavisam šajos sakastos iekļautas 73 valstis, šogad “baltajā” sarakstā palikušas 42, “pelēkajā” 19 un “melnajā” 12 valstis.

Lai arī iepriekš nodokļu reformas likumus Saeimā bija plānots pieņemt jau nākamnedēļ, tagad to paredzēts izdarīt nedēļu vēlāk. Saeima vakar nodokļu reformas likumus nodeva komisijām, un pirmajā lasījumā tos izskatīt bija paredzēts 17.jūlijā, bet galīgajā lasījumā – 21.jūlijā. Tomēr koalīcijas partneri vienojās šo termiņu pārcelt – tagad pirmais lasījums paredzēts 21.jūlijā, bet galīgais lasījums – 27.jūlijā.

Ģimenes ārstu Streika komiteja nosūtījusi Veselības ministrijai atbildes priekšlikumus uz ministrijas vakar nosūtīto piedāvājumu par streika prasībām, tostarp palielināt kapitācijas naudu, žurnālistiem paziņoja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka streiks turpinās, kamēr netiks panākta vienošanās.

Vakar pievakarē Spānijas dienvidu pilsētā Montoro, Kordovas provincē, gaisa temperatūra sasniedza +47,3 grādus, par viena grāda desmitdaļu pārspējot valsts absolūto karstuma rekordu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Jaunais temperatūras rekords tiks apstiprināts pēc novērojumu stacijas datu pārbaudes. Saskaņā ar neoficiāliem mērījumiem dažās vasarās gaisa temperatūra Spānijā sasniegusi pat +49,+50 grādu atzīmi.

Avots: LETA