Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_3

Vācijas kanclere Angela Merkele šodien Viļņā tiksies ar šīs valsts prezidenti Daļu Grībauskaiti un Baltijas valstu premjerministriem. Vācijas kanclerei arī plānotas divpusējas tikšanās ar katru no Baltijas valstu premjerministriem. Kā informē Latvijas Ministru kabinets, Merkeles un Māra Kučinska divpusējās tikšanās laikā abas puses plāno apspriest aktuālos Eiropas Savienības un drošības politikas jautājumus.

Latvijā darbu sāk Pasaules Ekonomikas foruma iniciatīva jauniešiem “Global Shapers”.   “Global Shapers” ir Pasaules Ekonomikas foruma sākta iniciatīva ar mērķi veicināt jauniešu vecumā no 20 līdz 29 gadiem iesaisti sociāli ekonomiskajos procesos, veidojot un uzlabojot vidi, kurā tie dzīvo. “Global Shapers” ir pārstāvēta 163 valstīs, apvienojot vairāk nekā 7000 jauniešu.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija lūgusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju apturēt grozījumu Patērētāju tiesību aizsardzības likumā tālāku virzību līdz 13. Saeimas vēlēšanām. Nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi lūgumu pamato ar to, ka priekšvēlēšanu laikā deputāti uz trešo lasījumu ir iesnieguši priekšlikumus, kuru mērķis ir vairot savu sociālo kapitālu, nevis radīt sabalansēto nozares regulējumu.

Šodien Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Kopumā 135 Ekoskolas saņems starptautisko Zaļā karoga balvu un vēl 56 – Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu.  Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas 16 gadus.

Šodien Neretā tiks atklāts pirmais no trim ceļa posmiem, kas šogad tiek sakārtots Latvijas un Lietuvas ceļu administrāciju sadarbības projekta ietvaros. Līgums par sadarbību starp “Latvijas Valsts ceļiem” un Lietuvas ceļu administrāciju tika parakstīs šā gada februārī. Kopējās projekta ietvaros veicamo ceļu remontdarbu izmaksas Latvijas pusē ir 6,14 miljoni eiro.

Avots: LETA