Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Lai gan Latvijai un Krievijai ir atšķirīgs viedoklis par konfliktu Ukrainā un Latvija neatzīst un nosoda Krimas aneksiju, Latvija vēlas turpināt praktisku sadarbību ar Krieviju jautājumos, kur pašreizējos apstākļos tas ir iespējams, tiekoties ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku Vladimiru Titovu, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvija un Krievija ir kaimiņvalstis, tādēļ svarīgi turpināt darbu pie dažādu praktisko jautājumu risināšanas. Ministrs arī aicināja Krievijas pusi īstenot Minskas vienošanos, jo pašlaik šajā jautājumā nav progresa.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien vēl nepieņēma lēmumu attiecībā uz Tieslietu ministrijas izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas noteiktu ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus. Komisijas sēdē vairāku iestāžu pārstāvji un vairāki deputāti izteica kritiku par likumprojekta anotācijas kvalitāti un norādīja uz citiem iespējamiem risinājumiem. Pašlaik likumprojekts Saeimā ir skatīšanas sākumā, un parlaments vēl nav nonācis līdz lemšanai par tā konceptuālu atbalstīšanu.

Tikai ar aktīvu līdzdalību ir iespējams gūt personiskus panākumus, kā arī veicināt savas valsts izaugsmi, apbalvojot ikgadējā skolēnu konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” uzvarētājus sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Par trīs labākajiem autoriem tika atzīti Paula Silava no Madonas Valsts ģimnāzijas, Nikolajs Buličovs no Rīgas Anniņmuižas vidusskolas un Klēra Kuļikauska no Bauskas pilsētas pamatskolas.

Labdarības akcijā “Eņģeļi pār Latviju” šogad iedzīvotājus aicinās sniegt atbalstu bērniem ar autismu. Kā norāda akcijas rīkotāji, patlaban bērnības autisma cēloņi pilnībā vēl nav zināmi. Latvijā bērnības autisms šobrīd reģistrēts 333 bērniem.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” šogad desmit mēnešos apkalpoti 5,16 miljoni pasažieru, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaugums par gandrīz 12%, liecina operatīvie dati par lidostas darbību. Tostarp oktobrī lidostā “Rīga” apkalpoti 553 600 pasažieru, kas ir par 16% vairāk nekā pērn oktobrī.

Sakarā ar Latvijas proklamēšanas svētkiem laika posmā no 17. līdz 21.novembrim gaidāmas izmaiņas kopumā vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu, tāpēc iedzīvotāji aicināti plānot savu braucienu laikus, informē Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Avots: LETA