Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Veselības ministre Anda Čakša kā vienu no risinājumiem Rīgas Dzemdību nama strādājošo atalgojuma palielināšanai redz dzemdību tarifa pieauguma pārskatīšanu un lielākas daļas novirzīšanu tieši atalgojumam. Pēc tikšanās ar Dzemdību nama vadību, ministre sacīja, ka nevar noliegt, ka veselības aprūpē atalgojums ir zems, tāpēc viņa centīsies panākt, lai nākamgad veselības aprūpē strādājošo atalgojuma palielināšanai izdotos piesaistīt papildu 150 miljonus eiro.

 

Par Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai saraksta Rīgas mēra amata kandidātu šodien nosaukts – Mārtiņš Bondars. Kā abu politisko spēku kopējā saraksta līderi vēlēšanās startēs arī “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs, ekonomists Juris Pūce, izcilā Latvijas basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota un starptautisko atzinību ieguvušais operas režisors Andrejs Žagars. Kā vienojošo ideju politisko spēku apvienība un līderi nosauc virzību uz taisnīgu un godīgu Rīgas pārvaldi.

 

Pagājušajā gadā akcīzes nodoklī par tabakas izstrādājumiem iekasēti teju 190 miljoni eiro, kas ir par 12,2 miljoniem eiro jeb 6,9% vairāk kā 2015.gadā. Kopumā 2016.gadā patēriņam Latvijā nodoti 1,93 miljardi cigarešu, kas ir par 20 miljoniem cigarešu jeb par 1% vairāk kā 2015.gadā.

 

Pilsētas pirmo kolumbāriju ar 288 īpašām betona nišām, kurās glabāt urnas ar mirušo cilvēku pelniem, 2.Meža kapos plānots atklāt marta beigās. Jau tagad daudzi Rīgas iedzīvotāji interesējas par vietas iegūšanu kolumbārijā. Kopumā Rīgas teritorijā ir 26 kapsētas, no kurām 20 ir pašvaldības, bet pārējās sešas ir baznīcu pārziņā.  Tā saucamās atvērtās kapsētas, kurās vēl ir vietas jauniem apbedījumiem, Rīgā ir tikai divas – Bolderājā un Jaunciemā.

 

Latvijā 89% iedzīvotāju atbalsta dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projektu, kas ir par trim procentpunktiem vairkā nekā gadu iepriekš. Vienlaikus projekta realizāciju pilnībā neatbalsta 4% respondentu. Par projektu ir informēti 95% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pretstatā 87% gadu iepriekš un 59% 2014.gada beigās.

 

Šodien Amerikā notiek protesta akcija Diena bez imigrantiem, kuras laikā valstī dzīvojošie imigranti plāno neapmeklēt skolu un darbu, lai parādītu, cik svarīgi viņi ir valsts ekonomikai un dzīvesveidam. Akciju atbalsta imigranti visā valstī, un pasākumi notiek Filadelfijā, Vašingtonā, Bostonā, Hjūstonā, Čikāgā un Ņujorkā.

 

 

Avots: LETA