Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-12-1

Ēnu ekonomikas mazināšanā būtiska ir sabiedrības pārliecība par valsts pārvaldes spēju efektīvi un godīgi izlietot nodokļu maksātāju līdzekļus, šodien konferencē “Ēnu ekonomika Latvijā” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa atgādināja, ka, atbilstoši pētījumam, Latvijā prognozējams pakāpenisks ēnu ekonomikas apmēra samazinājums par 1% ik gadu, 2021.gadā tam sasniedzot 18% no iekšzemes kopprodukta.

Labklājības ministrija veikusi izmaiņas specializēto audžuģimeņu sadalījumā. Apvienotas divas audžuģimeņu specializācijas, proti, krīzes ģimene, kura nepieciešamības gadījumā visu diennakti ir gatava uzņemt bērnu, ir apmācīta rūpēties arī par zīdaini. Specializāciju apvienošana saistīta ar ieceri nodrošināt, ka brāļi un māsas paliek vienā ģimenē.

Ikdienas vajadzību apmierināšanai 53% Latvijas iedzīvotāju vēlētos ik mēnesi saņemt neto atalgojumu vismaz 1000 eiro apmērā, liecina darba portāla “CV Market” veiktā aptauja. No tiem 14% respondentu norādījuši, ka ikdienas vajadzībām tiem būtu nepieciešama summa 1200 eiro mēnesī, 18% aptaujāto nepieciešami vairāk nekā 1200 eiro.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā beidzot izdevies uzklausīt sabrukušā veikala “Maxima” apsarga Igora Vītola liecību. Viņš norādīja, ka cilvēki no ēkas netika evakuēti, jo no veikala vadītāja nebija šāda rīkojuma. Saskaņā ar vairāku cietušo iepriekšējām liecībām, iespējams, liktenīgajā novembra vakarā tieši Vītols bija tas, kurš atslēdza trauksmes signalizāciju.

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā  notiks diskusija “HIV – šķēršļi ceļā uz sabiedrības drošību”. Pirms diskusijas, sagaidot ikgadējo no AIDS mirušo piemiņas dienu, notiks par tradīciju kļuvušais svinīgais piemiņas brīdis – ziedu dobes izveide centra teritorijā.

Gvatemala šodien atklājusi savu vēstniecību Jeruzalemē, kļūstot par pirmo valsti, kas sekojusi ASV piemēram. Vēstniecības atklāšanas ceremonijā piedalījās Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un Gvatemalas prezidents Džimijs Moraless. Jeruzalemes statuss ir viens no smagākajiem jautājumiem Izraēlas konfliktā ar palestīniešiem.

Avots: LETA