Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Latvijas Augstākā tiesa šomēnes pievienosies Augstāko nacionālo tiesu tīklam, piektdien Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvības aizsardzības konvencijas 20.gadadienai veltītajā diskusijā sacīja Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Mārtiņš Mits. Eiropas Savienības tiesas izveidotā Augstāko nacionālo tiesu tīkla mērķis ir stiprināt savstarpējo dialogu starp Eiropas nacionālajām tiesām.

Rīgā otrdien notiks preces konference, kuras mērķis ir aktualizēt jautājumu par augsto bezdarba līmeni jauniešu vidū. Pasākumā plānots pārrunāt par to, kā motivēt jauniešus iegūt nepieciešamās zināšanas, lai, sākot darba gaitas, viņiem būtu nepieciešamo kompetenču nodrošinājums. Tāpat iecerēts apspriest, kā motivēt jauniešus sākt darba gaitas.

Baltkrievijas vēstniecības teritorijā Viļņas centrā vakar vakarā iemesta cigarešu paciņa, kurā bija ievietots sprādzienbīstams priekšmets, paziņoja vietējās varasiestādes. Policijai ir aizdomas, ka iemestais sprādzienbīstamais priekšmets ir petarde. Incidentā neviens nav cietis un nav nodarīti postījumi.

26 gadus vecais Ričards Rohass, kurš vakar Ņujorkas Taimskvērā ietrieca savu automašīnu gājējos, 22 ievainojot un vienu nogalinot, policistiem atzina, kas esot «dzirdējis balsis». Policija Rohasam izvirzījusi apsūdzības slepkavībā, slepkavības mēģinājumā un par nāves izraisīšanu autoavārijas rezultātā. Rohass policistiem arī teicis, ka viņam tā rīkoties licis Dievs, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz tiesībsargājošo struktūru amatpersonu.

Visās Baltijas valstīs populārākie našķi starp ēdienreizēm ir augļi, liecina ēšanas paradumu pētījums. Tostarp Latvijā augļus starp ēdienreizēm izvēlas 70% iedzīvotāju, kas ir salīdzinoši mazāk nekā Igaunijā, kur šim našķim starp ēdienreizēm priekšroku dod 85% iedzīvotāju un Lietuvā, kur ar augļiem starp maltītēm mielojas 81% iedzīvotāju. Igaunijā un Lietuvā augļus visbiežāk izvēlas laikā starp brokastīm un pusdienām, bet Latvijā gan starp brokastīm un pusdienām, gan arī starp pusdienām un vakariņām.

Avots: LETA