Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
12_00

Igaunijas militārajā bāzē Tapā ar Lielbritānijas, Francijas un Dānijas karogu pacelšanu šodien atzīmēja NATO bataljona kaujas grupas darbības sākumu Igaunijā. Igaunijas aizsardzības ministrs runā sacīja, ka sabiedroto spēku kaujas grupas ierašanās ir skaidrs apliecinājums, ka Igaunija nav viena un nekad vairs tai nebūs jāstājas pretī apdraudējumam vienatnē. NATO valstu līderi pērn jūlijā notiekošajā samitā Varšavā nolēma izvietot Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā alianses spēku bataljonus saistībā ar izmaiņām drošības vidē.

 

Pēc pagājušajā naktī notikušās apšaudes Parīzes Elizejas laukos Francijas valdība vēlreiz pārskatījusi plašos drošības pasākumus pirms svētdien notiekošajām prezidenta vēlēšanām, paziņojot, ka ir pilnībā mobilizējusies. Francijas premjerministrs informē, ka svētdien par drošību vēlēšanu pirmās kārtas laikā gādās vairāk nekā 50 000 policistu un žandarmu un ielās patrulēs arī aptuveni 7000 karavīru. Drošības garantēšanā iesaistīti arī izlūkdienesti.

 

Neatgūstoties no 3.aprīlī Sanktpēterburgas metro sprādzienā gūtajiem ievainojumiem, mirusi teroraktā cietusi sieviete, līdz ar to kopējais uzbrukumā bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 16-it cilvēkiem. Piebilstams, ka notikušajā ievainojumus guva aptuveni 50 cilvēki. Aizdomās par teroraktu, aizturēti desmit cilvēki – visi ir no Vidusāzijas.

 

 

Avots:   LETA