Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_12_2

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu sāka pēc divu, vārdā nenosauktu “Trasta komercbankas” akcionāru iesnieguma, informē lietas uzraugošā prokurore Viorika Jirgena, norādot, ka abi akcionāri lietā figurē kā kukuļdevēji, taču ir atbrīvoti no kriminālatbildības, jo viņi labprātīgi vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs ar informāciju par notikušo.

 

“Skanstes tramvaja” līnijas būvprojektu par 2 miljoniem eiro izstrādās SIA “BRD projekts”, informē uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Projekts ir viens no tā dēvētajiem “Skanstes tramvaja” projekta posmiem, kas paredz 3,6 kilometrus garas jaunas līnijas izbūvi pa maršrutu Pērnavas iela – Senču – Zirņu – Skanstes,  Sporta iela, un vēl apmēram trīs kilometrus garas esošās 5.tā un 9.tā tramvaja maršrutu infrastruktūras rekonstrukciju līdz pilsētas centram.

 

Tieslietu ministrija septembrī gaidāmās pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai lūgusi piešķirt vairāk nekā 800 000 eiro, no kā liela daļa paredzēta rekonstrukcijas darbiem Aglonas bazilikā, bet līdzekļi nepieciešami arī vispārējās drošības un kārtības nodrošināšanai, pasākumu translācijai televīzijā, preses centriem, pāvesta podesta izbūvei un citiem mērķiem.

 

Itālijas prezidents Serdžo Matarella nākamnedēļ, trešdien, ieradīsies valsts vizītē Igaunijā, kuras laikā viņam paredzēts tikties ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu un citām amatpersonām.

 

Saistībā ar Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, vairākās Rīgas teritorijās ir izvietoti tematiskie pilsētvides noformējuma objekti. Jau pie pilsētas robežas, centrā un arī apkaimēs izvietoti mākslinieku veidotie svētku asociatīvie tēli “Stāvēju, dziedāju…”, kuru krāsu un grafiskajā risinājumā ir izmantoti vēsturisko novadu tautas tērpu motīvi. Savukārt pilsētas centrā, Līvu laukumā, izvietots interaktīvs projekts “Pielaiko”, kura pamatā ir stāsts par tautastērpa nozīmi tautas kultūras identitātē.

 

 

Avots:   LETA