Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Kultūras ministrija ir gandarīta par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvnieku – pilnsabiedrības “Nacionālo būvkompāniju apvienība” – prasība par 12, 1 miljona eiro piedziņu, kā arī uzskata, ka tiesas lēmums ir pamatots un nodokļu maksātāju interesēs.
KM valsts sekretāre Dace Vilsone uzsvēra, ka tiesa ir vienisprātis ar ministriju, ka valsts ir pilnībā izpildījusi ar būvnieku noslēgto līgumu, tostarp pilnībā norēķinājusies par LNB ēkas celtniecību.

Ekonomikas policijas izmeklēšanā pašlaik ir astoņi kriminālprocesi, kuros izmeklē “ABLV Bank” un tās darbinieku lomu iespējamā naudas atmazgāšanā.
Izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus policija nesniedz, līdz ar to nav zināms, vai kriminālprocesos ir aizdomās turētie.
“ABLV Bank” problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām un virkni citu pārkāpumu, ko banka noliedz.

Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas pārsūdzēt sev nelabvēlīgo spriedumu Latvijas Universitātes rektora vēlēšanu jautājumā.
Ministrijā uzsvēra, ka “šī brīža situācija nekādā ziņā nav vērtējama kā valsts un LU strīds, bet gan kā process, kurā svarīgi noskaidrot daudzus valstij un augstskolām būtiskus jautājumus”.

Tiesībsargs Juris Jansons vakar Saeimai nosūtīja piekto pirmstiesas brīdinājumu nabadzības mazināšanas jomā, šoreiz par invaliditātes pensijas minimālā apmēra neatbilstību Satversmei.
Tiesībsargs uzskata, ka invaliditātes pensijas minimālie apmēri nav pietiekami, lai nodrošinātu cilvēka pamatvajadzības.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde lēmusi līdz 1.novembrim pagarināt 21.augustā izsludināto konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu.
Muzeja direktoram tiks piedāvāts atalgojums, sākot no 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Konkurss tika izsludināts, jo līdzšinējais muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus, šī gada 20.jūlijā iesniedza atlūgumu.

Deviņas Austrumeiropas valstu pētniecības organizācijas šodien parakstīja memorandu par apvienības izveidošanu, lai veicinātu zinātnisko izcilību Eiropā un palielinātu zinātnes ieguldījumu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai.
Dibinātājorganizācija no Latvijas ir Organiskās Sintēzes Institūts.

Gada inflācija Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstīs augustā samazinājusies līdz 1,9%, salīdzinot ar 2,1% jūlijā, tādējādi reģistrēts zemākais līmenis kopš 2017.gada jūnija.
Gada inflācija augustā sarukusi visās lielākajās ekonomikās, izņemot Itāliju, kur tā saglabājās 0,4% līmenī.

Igaunijā tiesa piespriedusi piecu gadu cietumsodu bijušajam Drošības policijas darbiniekam Vladimiram Kuļikovam, kurš tika aizturēts martā un apsūdzēts sadarbībā ar Krievijas specdienestiem.
Viņš darbu Drošības policijā atstāja 2012.gadā dienesta traumas dēļ. Viņam tika ieteikts neapmeklēt Krieviju, jo par viņu interesi bija izrādījuši Krievijas specdienesti, tomēr Kuļikovs devās uz Krieviju, kur vietējie specdienesti nodibināja ar viņu kontaktus.
Strādājot Drošības policijā, Kuļikovs apbalvots ar Ērgļa krusta ordeni un atzīts arī par Igaunijas Drošības policijas gada darbinieku.

Pagaidām nav gūti pierādījumi, ka Parīzes policijas galvenās mītnes darbinieks, kurš vakar nogalināja četrus kolēģus, šādi rīkojies ekstrēmisma motivēts, šodien paziņojusi Francijas valdības preses pārstāve.
Viņa aicināja neizdarīt secinājumus, balstoties uz mediju ziņoto, ka uzbrucējs, kurš tika nošauts, bija pārgājis islāma ticībā.
Uzbrucējs bija 45 gadus vecs vīrietis, kurš policijas prefektūrā strādāja kopš 2003.gada.
Viņa sieva izmeklētājiem sacījusi, ka naktī pirms uzbrukuma vīram rādījušās vīzijas un viņš dzirdējis balsis.

Avots:LETA