Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

E-veselības sistēmai pieslēgušās visas ģimenes ārstu prakses, informēja  Nacionālajā  veselības dienestā. Vēl pagājušajā nedēļā to nebija paveikušas  astoņas ģimenes ārstu prakses.

Vidējā alga Latvijā šogad pieaugs par 4,1%, kas ir otrs straujākais kāpums starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas  dalībvalstīm, liecina jaunākās OECD prognozes. OECD vēsta, ka vidējā alga Latvijā ir 848 eiro mēnesī. Organizācija norāda, ka zemāka alga kā Latvijā fiksēta vien Čīlē , Dienvidāfrikā , Ķīnā , Krievijā , Meksikā , Brazīlijā, Indijā  un Indonēzijā.

Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbus veiks pilnsabiedrība “Inčukalns Eko”,  informēja Valsts vides dienestā. Paredzēts, ka līdz 2023.gada nogalei kopējā atjaunotās zemes platība būs 2,5 hektāri. Specifiskā atbalsta īstenošanai plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz nepilniem  30 miljoniem eiro, no kā gandrīz 25 miljoni no  Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Valsts policija  izbeigusi kriminālprocesu par vecāku-narkomānu un viņu deviņus mēnešus veca mazuļa nāvi pagājušā gada sākumā Dobelē,  jo lietā iesaistītās personas ir mirušas. Ekspertīze apstiprināja, ka abi vecāki gājuši bojā, pārdozējot narkotikas, savukārt mazulis miris no asfiksijas, nevis bada, kā lēsts sākotnēji. Atgādināsim, ka  2017.gada 3.janvārī Dobelē atrasti laulātie, kuri bija miruši no narkotiku pārdozēšanas, un miris  bija arī pāra deviņus mēnešus vecais zīdainis. Dzīvoklī bija vēl trīs, četrus un piecus gadus veci  bērni.

Pagājušā gada rudenī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzticējušies 66% Latvijas iedzīvotāju, kas gan ir par vienu procentpunktu mazāk nekā pērn pavasarī,  vēsta Aizsardzības ministrijas izveidotais portāls “sargs.lv”. Latvijas armijai drīzāk neuzticas 19% iedzīvotāju, bet 15% gadījumu nav bijusi atbilde uz šo jautājumu. ES bruņotajiem spēkiem vidēji  uzticas 73% iedzīvotāju. Vislielāko sabiedrības uzticību iemantojuši Somijas Aizsardzības spēki, kuriem uzticas 94% valsts iedzīvotāju,  bet vismazākā uzticība ir Bulgārijas bruņotajiem spēkiem, kuriem uzticas 44% iedzīvotāju.

Par sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” izvietoto iniciatīvu par iespēju mantot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus savākti vairāk nekā 10 000 parakstu. Parakstu vākšanu pērn oktobrī iniciējusi ieguldījumu pārvaldes sabiedrība “Indexo”, aicinot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus nodot šī pensiju līmeņa dalībnieka mantiniekam, ja dalībnieks miris pirms pensijas vecuma sasniegšanas. “Indexo” ieskatā šādas pārmaiņas uzlabos sabiedrības uzticību otrajam pensiju līmenim un cels Latvijas iedzīvotāju iesaisti uzkrājumu veidošanā.

Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem pieteikties stipendijai, kas sniedz iespēju, sākot no  oktobra, kādā no Japānas augstskolām veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētījumu. Vēstniecībā skaidroja, ka šī ir iespēja iepazīt Japānu, paplašināt redzesloku un iegūt jaunu skatījumu uz savu specialitāti.

Kurzemes plānošanas reģions saņēmis priekšlikumus no Autotransporta direkcijas  par konkrētiem maršruta tīkla reisu samazinājumiem.  Pavisam piedāvāts veikt optimiziāciju, proti, reisu samazinājumu vairāk nekā 25 maršrutos. Latgales plānošanas reģionā  līdz janvāra vidum plānots izvērtēt izmaiņu ieviešanas un reisu slēgšanas iespējamību 38 maršrutos. Dažādas izmaiņas – laika , reisu skaita samazināšana, reisu slēgšana, saīsināšana un apvienošana Latgalē varētu skart kopumā 87 reisus. Sākta diskusija par to, ka Latgales plānošanas reģionā patlaban ir viens no lielākajiem sabiedriskā transporta maršrutu tīkliem – aptuveni 40 kilometri, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. Turklāt autobusi daudzus reisus veic, pārvadājot vien dažus pasažierus, kas prasa lielas dotācijas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija  jaunajiem autovadītājiem pagājušajā gadā izsniedza  19 373 apliecības, kas ir par  gandrīz 10% mazāk nekā 2016.gadā, liecina direkcijas apkopotā informācija.

 Viļņas policija šogad sākusi piemērot naudassodus gan bāriem, kas nakts laikā pārdod alkoholu iznešanai, gan personām, kas to iegādājušās. Policija norāda, ka sabiedriskās ēdināšanas vietas, kas tirgo alkoholu līdzņemšanai, faktiski palīdz vairot gan vardarbību ģimenē, gan noziedzību kopumā. Turpmāk policija  reidus plāno rīkot ne tikai galvaspilsētas naktsbāros.

Avots:LETA