Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija rītdien lems par priekšlikumu līdz 1.jūnijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos.
Šāds solis tiks sperts, jo nav salāgotas nepieciešamās informācijas tehnoloģiju sistēmas, kā arī joprojām neesot zināms precīzs cilvēku skaits, kas paliek ārpus pilnā pakalpojumu groza.

Šogad stājas spēkā vairāki nodokļu reformas rezultātā mainīti nosacījumi attiecībā uz mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, informēja Valsts ieņēmumu dienestā.
Lai uzņēmums arī turpmāk varētu saglabāt mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu, tajā strādājošie darbinieki drīkst būt tikai viena mikrouzņēmuma darbinieki. Ja tomēr uzņēmumā strādājošais darbinieks vienlaicīgi tiks nodarbināts arī citos mikrouzņēmumos, tad šiem mikrouzņēmumiem papildus 15% mikrouzņēmuma likmei jāpieskaita divi procentpunkti par katru šādu darbinieku.
Savukārt, no 2020.gada šāds uzņēmums zaudēs mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu un tam būs jāizvēlas cits nodokļu nomaksas režīms.

Tiesa Jēkabpilī maijā sāks iztiesāt krimināllietu, kurā apsūdzība uzrādīta bijušajam bērnunama “Līkumi” (tagad ģimenes atbalsta centrs “Saulstari”) vadītājam Jurim Boķim.
Viņam apsūdzība uzrādīta par desmit noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kad , būdams valsts amatpersona, viņš pret bērnunama audzēkņiem veicis dažādas darbības, pārsniedzot amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas.
Komersanti nedrīkst patērētājiem piemērot atsevišķu maksu par skaidras un bezskaidras naudas norēķiniem, informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrā
Centrs ir konstatējis, ka atsevišķi komersanti, patērētājiem pārdodot preces un pakalpojumus, kā arī piedāvājot par tiem norēķināties skaidrā naudā vai izmantojot konkrētus maksājumu instrumentus, tostarp norēķinu kartes vai internetbankas, pieprasa papildu maksu. PTAC aicina patērētājus ziņot par šādiem pārkāpumiem.

Biedrības “Sadarbības platforma” īstenotā projektā piedalījušies 397 Latvijā dzīvojoši ārvalstnieki, kuriem palīdzēts integrēties Latvijā.
Projekts izmaksājis aptuveni 100 000 eiro, no kuriem 75% bija Eiropas fondu finansējums, bet 25% – valsts.
Tā mērķis bija veicināt trešo valstu valstspiederīgo, kuras likumīgi uzturas Latvijā, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

Plānots, ka līdz 2035.gadam Tallinas sabiedriskais transports pilnībā pāries uz elektrotransportu.
Šim nolūkam līdz 2035.gadam plānots iegādāties 650 elektroautobusus.
Pārejot uz elektroautobusiem, Tallinā pakāpeniski atteiksies arī no trolejbusiem.
Sākumā plānots iegādāties desmit elektroautobusus, kurus izmantos pilotprojektā, lai sagatavotos tradicionālo autobusu un trolejbusu nomaiņai prett elektroautobusiem.

Brēmenē Vācijas ziemeļrietumos vakar notika uzbrukums pret imigrāciju noskaņotās labējās partijas “Alternatīva Vācijai” vietējās nodaļas vadītājam Frankam Magnicam, kurš guva nopietnus ievainojumus un ir hospitalizēts.
Policija un Brēmenes federālās zemes prokuratūra ir sākušas izmeklēšanu. Policija aicinājusi pieteikties šī uzbrukuma aculieciniekus.

Avots:LETA