Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vakar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki veikuši procesuālas darbības “Skonto” grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā. KNAB pārstāve Elīna Dobulāne apgalvoja, ka Rāvim sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss.
Jau ziņots, ka pēdējos trīs gados Latvijas Biatlona federācija saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no uzņēmuma SIA “Roadeks”, kurš pastarpināti pieder SIA “Skonto būve” patiesā labuma guvējam Rāvim.
Atgādināsim, ka KNAB izmeklētajā kriminālprocesā, kurā vakar aizturēta Rīgas domes deputāte un Latvijas Universitātes rektora vietniece Baiba Broka iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

Latvijas Universitātes rektora pienākumu izpildītāja prorektore Ina Druviete uz izmeklēšanas laiku no rektora vietnieces amata atstādinājusi politiķi Baibu Broku.
Ar šo pašu rīkojumu viņa zaudējusi arī vadītājas amatus abās LU iepirkumu komisijās.
LU arī lūgusi KNAB informāciju par šo lietu un ir gatava pilnībā sadarboties ar izmeklētājiem.

Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs vēl aizvien nav panācis kompromisu starp partijas “Saskaņa” un “Neatkarīgo deputātu frakcijas” prasībām un ir gatavs arī ārkārtas vēlēšanām.
Viņš norādīja, ka vēl nav izlēmis, vai jautājumu par savu ievēlēšanu rītdien iekļaut domes darba kārtībā, vai tomēr nē.
Kā zināms, partijas “Latvijas Attīstībai” Rīgas domes frakcija galvaspilsētas mēra amatam oficiāli nolēmusi nominēt Viesturu Zepu.
Līdz ar to mēra amatam izvirzīti divi kandidāti – Zeps un Burovs.

Valsts prezidenta Egila Levita padomnieks nacionālās drošības jautājumos būs bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, kurš šajos jautājumos konsultēja arī iepriekšējo prezidentu Raimondu Vējoni.
Levitam ir pieci štata, divi nepilnas slodzes un trīs ārštata padomnieki. Padomniece saziņai ar sabiedrību ir bijusī Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

Bioloģiskā saimniecība “Krastiņi” Balvu novada Bērzpils pagastā saņēmusi gan naudas līdzekļu, gan būvmateriālu ziedojumus, kā arī cilvēki sniedz palīdzību, brīvprātīgi strādājot uz vietas saimniecībā, sacīja saimniecības pārstāvis Oskars Baranovski, izsakot pateicību par sniegto atbalstu.
Sestdien pēcpusdienā Balvu novada Bērzpils pagastā virpuļviesulis nopostījis vairākas mājas. Vissmagāk ir cietusi zemnieku saimniecībā “Krastiņi”.

Nākamgad Līgo svētkos būs piecas brīvas dienas, liecina šodien valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā.
Nākamgad 22.jūnija darba diena, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21.jūniju un svētku dienu 23.jūniju, pārcelta uz sestdienu, 13. jūniju. Līdz ar to Jāņos valstī būs piecas brīvdienas pēc kārtas.
Izmaiņas attieksies uz valsts budžeta finansētām valsts pārvaldes iestādēm, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.
Tallinas un Helsinku zemūdens dzelzceļa tuneļa idejas autors, somu uzņēmējs šonedēļ plāno parakstīt nodomu protokolu ar Ķīnas būvkompāniju,kas ir lielākais būvniecības uzņēmums pasaulē.
Šim uzņēmums, kas specializējas dzelzceļa būvniecībā, Ķīnā izbūvējis dzelzceļa tuneļus vairāk nekā 18 tūkstošu kilometru garumā.
Aplēses liecina, ka zemūdens tuneļa starp Igaunijas un Somijas galvaspilsētām izbūve varētu ilgt sešus gadus un tā Somijā gadā radītu 20 tūkstošus darbavietu, bet Igaunijā – 6000 darbavietu.
Uzņēmēejs paudis vēlmi tuneli ekspluatācijā nodot līdz 2024.gada beigām.

Eiropas aviobūves uzņēmums “Airbus” lūgs aviokompānijām, kas izmanto 25-as vecāko modeļu “A380” lidmašīnas, pārbaudīt to spārnus, jo atsevišķos modeļos atklātas plaisas, paziņojusi Eiropas Aviācijas drošības aģentūra.
Pārbaudītas tiks lidmašīnas, kas vecākas par 15 gadiem.
Šī nav pirmā reize, kad pasaulē lielākā pasažieru lidmašīna “A380” saskārusies ar šādām problēmām. Spārnos konstatētas plaisas 2012.gadā “Airbus” izmaksāja vairākus miljonus eiro remontos un tehniskajās apkopēs.

Amsterdamas Shipholas lidostā šodien notikusi divu pasažieru lidmašīnu sadursme, kurā neviens cilvēks nav cietis.
Sadursme atgadījusies, kad lidmašīnas stumtas projām no termināļa ēkas, lai dotos uz pacelšanos, un “easyJet” lidmašīnas spārns aizķēris KLM lainera asti. Abām lidmašīnām radušies bojājumi, tāpēc aviokompānijas sadursmē iesaistīto laineru pasažierus nogādās galamērķos ar rezerves lidmašīnām.

Ēģipte aicinājusi Interpolu noskaidrot, kur atrodas 3000 gadu vecā Tutanhamona galvas skulptūra, kas jūlija kādam anonīmam pircējam pārdota izsolē Londonā par teju pieciem miljoniem sterliņu mārciņu, neraugoties uz Kairas iebildumiem
Skulptūra, pēc visa spriežot, nozagta 70.gados Karnakas templī, uz ziemeļiem no Luksoras.
Ēģiptes Ārlietu ministrija lūgusi Lielbritānijas Ārlietu ministriju un UNESCO apturēt pārdošanu.
Šāda iejaukšanās procesā ir ārkārtīgi reta un notiek vienīgi tad, ja ir skaidras liecības, ka priekšmeta iegādes leģitimitāte tiek apstrīdēta.

Avots:LETA