Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Četros gados algās un autoratlīdzībās Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību portāls Riga.lv izmaksājis ap 700 000 eiro, no kuriem vismaz 400 000 eiro pilsētnieku naudas izmaksāti partijai “Saskaņa” pietuvinātiem cilvēkiem, atsaucoties uz nodibinājuma valdes sēžu protokoliem un algu sarakstiem, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”.
Daudzi no algu un autoratlīdzību saņēmējiem ir partijas jaunatnes organizāciju aktīvisti, daļa – kādreizējie krieviski iznākošo izdevumu žurnālisti. Sabiedrisko attiecību portālam ir arī pašam savi sabiedrisko attiecību speciālisti, turklāt maksāts ticis arī par citu sagatavotu preses relīžu pārpublicēšanu, noskaidrojis “Re:Baltica”.

Satversmes aizsardzības birojs nolēmis izsniegt labklājības ministrei Ramonai Petravičai speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumam, apstiprināja Valsts kancelejā.
Pārējiem Krišjāņa Kariņa valdības ministriem SAB jau iepriekš šo pielaidi bija izsniedzis.

Latvijā šogad maijā, salīdzinājumā ar aprīli ,patēriņa cenas pieauga par 0,2%, bet gada inflācija – šogad maijā salīdzinājumā ar 2018.gada maiju – bija 3,3% apmērā, liecina Centrālā statistikas pārvalde..
Savukārt 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, maijā pieauga par 3%.

Tiesa maija beigās nav konstatējusi režisores un rakstnieces Vijas Beinertes sadarbību ar Valsts drošības komiteju.
Kopš VDK dokumentu publiskošanas prokuratūra saņēma vairākus iesniegumus no personām, kuras vēlējušās pierādīt nesadarbošanos ar VDK. Vairākas lietas jau izskatītas tiesā un sadarbības fakts nav konstatēts.
Pēc LNA rīcībā esošajām ziņām, laikā no 1994. līdz 2018.gadam pārbaudes lietas bijušas ierosinātas par 385 personām. 309 no tām ir izskatītas tiesā, un tikai 11 gadījumos tiesa konstatējusi sadarbības faktu ar VDK.

Nacionālā apvienība nolēmusi kultūras ministra amatam virzīt operdziedātāju, pašreizējo Rīgas domes deputātu Nauri Puntuli.
Jautājums par jaunu kultūras ministru kļuvis aktuāls pēc pašreizējās ministres Daces Melbārdes ievēlēšanas Eiropas Parlamentā.

Nedēļas nogalē karstuma dēl slimnīcās nogādāti 32 cilvēki. Visvairāk sestdien.
Mediķi karstajā laikā aicina regulāri padzerties, kā arī izvairīties no ilgstošas uzturēšanās un fiziskas slodzes dienas karstākajās stundās – no plkst.11 līdz 15. Tāpat aicina rūpēties par atbilstošu apģērbu, tostarp galvassegu.

“Tax Free” zonā pēdējo 20 gadu laikā tūristi no 179 pasaules valstīm Latvijā veikuši 520 000 pirkumu.
Dārgākais pirkums veikts kādā Rīgas apģērbu veikalā, kur ārvalstu tūrists par pieciem apģērba gabaliem samaksāja kopā 85, 3 tūkstošus eiro, bet visdārgākā viena nopirktā prece bija 67, 4 tūkstošus eiro vērts pulkstenis.
Lielākais pieprasījums ir no tūristiem, kas ieradušies no Tālajiem Austrumiem, piemēram, ķīnieši 58% no visa ceļojuma budžeta tērē pirkumiem veikalos.

Lietuva meklē zemi vēstniecības celšanai Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.
Lietuvas vēstniecība Pekinā patlaban atrodas īrētās telpās, kas tikai daļēji apmierina diplomātu vajadzības un izmaksā diezgan dārgi.
Ārlietu ministrija uzsvērta, ka Ķīna joprojām ir viena no galvenajām Lietuvas tirdzniecības partnerēm Āzijā, un ekonomiskās saites abu valstu starpā strauji paplašinās.

Savukārt,Kazahstāna vēlas atvērt vēstniecību Tallinā.

Diplomātiskās attiecības Igaunijas un Kazahstānas starpā tika nodibinātas 1992.gadā, un Igaunijā darbojas Kazahstānas konsulāts.
Igaunijas vēstniecība Kazahstānas galvaspilsētā tika atvērta 2011.gadā.

“Latvijas pasts” sūtījumu piegādēs jūnijā sācis testēt motorollerus, ar mērķi noskaidrot, vai šis transportlīdzeklis atsevišķās teritorijās paātrina pasta sūtījumu piegādi un uzlabo pastnieku ērtības. . Patlaban motorollerus testē Piņķu un Ventspils pasta nodaļās, pēc tam testi sāksies Jelgavā un Rēzeknē, bet līdz augusta beigām motorollerus izmēģināšanai saņems arī citas pasta nodaļas.

Latvijas olu ražotāji vērsušies pie Pārtikas un veterinārā dienesta un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar salmonellas konstatēšanu no Ukrainas vestajā olu baltuma masā.
Asociācijā pauž bažas, ka no trešajām valstīm importētajām olām pārbaudes uz robežas tiek veiktas tikai izlases kārtā, un tas nozīmē, ka tirgū var nokļūt arī ļoti lielas inficētu produktu partijas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē vismaz divi cilvēki noslīkuši un bijuši arī gadījumi, kad pateicoties līdzcilvēku palīdzībai, vairākiem palīdzēts nokļūt krastā.
Mediķi aicina peldei izvēlēties drošu peldvietu, kā arī neiet peldēties vieniem. Ja cilvēks ir sakarsis , ūdenī būtu jāiet lēnām, lai nenotiktu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt krampjus.

Kazahstānas lielākajā pilsētā Almati šodien aizturēti vairāk nekā 30 cilvēki, kas protestēja pret svētdien notikušo valsts prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Tajās uzvarējis pašreizējais valsts galva Kasims Žomarts Tokajevs.
Vēlēšanu dienā policija galvaspilsētā Nursultanā un valsts lielākajā pilsētā Almati aizturējusi aptuveni 500 opozīcijas protestētāju.
Pēc Rietumvalstu novērotāju vērtējuma, Kazahstānā vēl nav bijušas vēlēšanas, kas uzskatāmas par brīvām un godīgām.

Avots:LETA