Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Topošās Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa valdības partijas savu rīcību varētu koordinēt sadarbības padomē, kas pēc būtības līdzinātos līdzšinējai koalīcijas padomei, liecina topošās valdības partiju sadarbības līguma melnraksta variants, kurā vēl paredzēts veikt izmaiņas.
Padomes sēdes notiktu ne retāk kā vienu reizi nedēļā un tajā ar padomdevēja tiesībām varētu piedalīties ministri, Saeimas deputāti, parlamentārie sekretāri, Ministru prezidenta padomnieki, ministru padomnieki un sadarbības partneru aicinātās personas.

Valdību veidojošās partijas šodienas sanāksmē panākušas vienošanos par vairākiem sarežģītiem jautājumiem, pēc politisko spēku tikšanās sacīja Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš .
Viņš uzsvēra, ka visi potenciālie ministru kandidāti ir ļoti labi strādājuši, sagatavojot piedāvājumu valdības deklarācijai.
14.janvārī paredzēts uzklausīt arī Finanšu ministrijas viedokli par deklarācijā iekļaujamo uzdevumu ietekmi uz valsts budžetu.

“Jaunās vienotības” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš topošās valdības partneriem piedāvās parakstīt Fiskālo paktu, tostarp apņemoties šogad neatbalstīt nodokļu celšanu un jaunu nodokļu ieviešanu.
To parakstot, partijas apņemsies izpildīt un turēties pie Latvijas vidējā termiņa budžeta prognozēm.

Topošā valdība mēģinās panākt 1000 jaunu īres dzīvokļu būvniecību ik gadu, liecina darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.
Arī tās vēl vērtēs Finanšu ministrija, jo starp tām ir arī daudzi finansiāli ietilpīgi pasākumi.
Plānots ieviest jaunu īres tiesisko regulējumu, lai veicinātu mājokļu īres tirgus attīstību, kā arī pilnveidotu un attīstītu mājokļu valsts garantiju programmas mājokļa iegādei dažādām iedzīvotāju grupām.

Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 2,5%, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē.
Lielākā ietekme uz cenu līmeņa izmaiņām bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem, veselības aprūpei.

Jaunās valdības prioritāšu vidū varētu būt administratīvi teritoriālā reforma, tautsaimniecības stiprināšana, reformu turpināšana izglītībā un veselības aprūpē, “bezkompromisu tiesiskums”, valsts drošība, sadarbība ar diasporu un demogrāfija, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušās darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.
Valdību veidojošās “Jaunās vienotības” politiķi jau ir uzsvēruši, ka starp iecerēm ir arī tādas, kas varētu prasīt pārāk lielu finansējumu, kura budžetā nav, tāpēc daļa plānu varētu tikt vismaz atlikti.

Sasniedzot izdienas pensijas vecumu, atvaļināties nolēmis Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars, kuram vēl nav beidzies pilnvaru termiņš.
Par Garbara pēcteci izraudzīts līdzšinējais priekšnieka vietnieks Guntis Pujāts. Valdība jau 15.janvārī, lems par ģenerāļa Pujāta apstiprināšanu Valsts robežsardzes priekšnieka amatā. Garbars no dienesta tiks atvaļināts ar 22. janvāri.

Jaunā Rīgas teātra būvniecībā apturētajiem pāļu dzīšanas darbiem nevajadzētu ietekmēt projekta īstenošanas termiņus, šodien sacīja “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
Aizvadītā gada 22. novembrū tika izlemts pārtraukt pāļu dzīšanu būvobjektā, jo novērota blaskusesošo ēku pamatu sēšanās nelielos apmēros- par 1-6 mm.
Būvnieka pārstāvis uzsvēra, ka iedzīvotāji var justies droši un būt pārliecināti, ka būvdarbi pie atbalsta pāļu sienas tiks atsākti tikai brīdī, kad būs pilna skaidrība par piemērotākajiem būvniecības risinājumiem.

Paredzēts, ka ar šā gada 1.septembri Saldus novada Pampāļu, Kursīšu un Jaunlutriņu pamatskolas reorganizācijas rezultātā kļūs par sākumskolām.
Skolu reorganizācija tiks veikta nepietiekama skolēnu skaita dēļ. Saldus novada pašvaldības vadība aicināja minēto skolu vecākus iepazīties ar tuvāko lielo skolu mācību procesu, lai izlemtu par piemērotāko izglītības iestādi savam bērnam.

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere Neatkarības laukumā Rīgā, netālu no Saeimas, aicina izveidot latviešu brīvības cīnītāja Gunāra Astras pieminekli, kurš bija Latvijas patriots ne tikai vārdos, bet arī darbos. Viņš cīnījās par neatkarīgu Latviju laikā, kad lielākā daļa sabiedrības baidījās par to pat skaļi runāt, uzsvērusi Vaidere.
Pēdējā laikā sabiedrībā aktīvi tiek diskutēts par pieminekļa izveidi Rīgā, Neatkarības laukumā, tādēļ Vaidere ir nosūtījusi vēstuli Rīgas domes pieminekļu padomei.

Polijas Iekšējās drošības aģentūra aizturējusi uzņēmēju no Ķīnas, kā arī kādu poli, kuri tiek turēti aizdomās par spiegošanu.
Polijas televīzija vēsta, ka aizdomās turamais ķīnietis ir Ķīnas telekomunikāciju sistēmu un aprīkojuma ražotāja “Huawei” direktors Polijā, bet aizturētais polis strādājis Iekšējās drošības aģentūrā, kas izmeklē lietas, kuras saistītas ar spiegošanu un terorismu.
Notiesāšanas gadījumā katram draud līdz desmit gadiem ilgs cietumsods.

Japānu pērn apmeklējuši vairāk kā 31 miljons ārvalstu tūristu, kas ir rekordskaits viena gada laikā.
Tūtistu skaita pieaugums reģistrēts septīto gadu pēc kārtas un to veicinājuši
valsts reklamēšanas pasākumi ārzemēs, kā arī vīzu prasību atvieglojumi tūristiem no tādām valstīm kā Indijas, Krievijas un Filipīnām.
Japāna vēlas ārvalstu tūristu skaitu palielināt līdz 40 miljoniem 2020.gadā, kad Tokijā norisināsies vasaras olimpiskās spēles.

Avots:LETA