Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Saeimas deputāte Linda Liepiņa nolēmusi atstāt partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājas un valdes locekles amatu.
Šādu lēmumu politiķe pieņēmusi ņemot vērā “KPV LV” pieņemto lēmumu pievienoties “Jaunās Vienotības” vadītajai valdībai, kuru Liepiņa balsojumā neatbalstīja, un partijas līdzpriekšsēdētāja Artusa Kaimiņa rīcībai pēdējās nedēļās
Vēl viens no iemesliem esot ekonomikas ministra Ralfa Nemiro ar partijas vadību nesaskaņotais lēmums par to, kuru cilvēku virzīt iecelšanai Ventspils brīvostas valdē, skaidroja Liepiņa. Viņa pieļāva, ka attiecīgais lēmums pieņemts pēc aizkulišu vienošanās.
Atgādināsim, ka Nemiro kā Ekonomikas ministrijas pārstāvi Ventspils brīvostas valdē virzījis advokātu Pāvelu Rebenoku, ar kuru Nemiro iepriekš bijis sadarbības partneris zvērinātu advokātu birojā “Rebenoks&Vilders”.

Latvijā šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas pieaugušas par 0,5%, bet gada inflācija – šogad janvārī salīdzinājumā ar aizvadītā gada janvāri – bija 3% līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Rīgas dome šodien plkst.16.30 sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par mēra Nila Ušakova atbrīvošanu no amata.

Šo jautājumu pieteikuši opozīcijas deputāti.
Kā zināms, pirms pāris nedēļām Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, KNAB veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.
Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, un viņa pārstāvētā partija “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.

Jaunā konservatīvā partija deputāta Jura Juraša vietā darbam Saeimas Nacionālās drošības komisijā, visticamāk, virzīs Juri Rancānu , informēja JKP frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.
Viņa skaidroja, ka šis jautājums vēl jāizdiskutē frakcijas sēdē, kur tiks pieņemts lēmums.
Līdz ar Saeimas lēmumu par izdošanu kriminālvajāšanai Jurašs zaudējis tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs deputāta statusā.

Pedagogu atalgojuma celšana ir svarīga, taču šo problēmu nevajadzētu risināt tikai uz sporta būvju rēķina, uzskata Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.
Kā zināms, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Vērtējot šā gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem.

Būvniecības valsts kontroles biroja pērn veiktajās publisko ēku ekspluatācijas uzraudzības pārbaudēs konstatēts, ka 52-vi% no pārbaudītajām ēkām bija drošas, 40%-os – konstatētas atkāpes un nepieciešams veikt pasākumus drošības stāvokļa uzlabošanai, bet 8-ņi % bija ēkas avārijas vai pirmsavārijas stāvoklī.
Biežāk konstatētās neatbilstības bija mehāniskās stiprības un stabilitātes bojājumi, lietošanas drošības risks un patvaļīga būvniecība.
Pagājušajā gadā birojs veica 549 publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes

Lielbritānijas ekonomika pērn pieauga par 1,4% salīdzinājumā ar 1,8% kāpumu 2017.gadā, tādējādi reģistrēta lēnākā izaugsme pēdējo sešu gadu laikā.
Lielbritānijas centrālā banka pagājušajā nedēļā samazināja valsts ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, šādu lēmumu skaidrojot ar globālās ekonomikas pieauguma tempa palēnināšanos un gaidāmo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.
Jaunākās prognozes liecina, ka Lielbritānijas ekonomika šogad pieaugs par 1,2%, nevis 1,7%, kā tika lēsts iepriekš. Ja prognozes realizēsies, tad valsts ekonomikai būs vājākā izaugsme pēdējo desmit gadu laikā.

Ukrainā apsūdzības izvirzītas augsta ranga reģiona amatpersonai, kas organizējusi uzbrukumu ar skābi prominentai pretkorupcijas kustības aktīvistei, pēc kā viņa mirusi.
Hersonas apgabala padomes priekšsēdētājs Vladislavs Mangers bijis ekpremjeres un prezidenta Petro Porošenko vēlēšanu sāncenses Jūlijas Timošenko vadītās partijas “Batkivščina” biedrs. Pagājušajā nedēļā Mangers no partijas izslēgts.
Cietusī bija Hersonas mēra padomniece un aktīvi vērsās pret korupciju tiesībsargājošajās struktūrās.
Viņas nāve izraisīja valdības kritiku un no jauna pievērsa uzmanību vairākiem desmitiem uzbrukumu pretkorupcijas aktīvistiem, kas bija pieredzēti pēdējos mēnešos.

Avots:LETA