Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

No 1.  jūnija Latvijā būs noteikts maksimālais pieļaujamais transtaukskābju daudzums pārtikas produktos. Jaunās prasības ievērošanu pārtikas apritē uzraudzīs Pārtikas un veterinārais dienests.

Pārtikas un veterinārais dienests  pārtikas piegādātājam “Kindercatering” par tā darbībā šogad pieļautajiem higiēnas prasību pārkāpumiem pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanā piemērojis maksimālo  700 eiro sodu. Jau ziņots, ka gada sākumā  konstatēts atkārtots salmonelozes uzliesmojums vairāk nekā desmit Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs. “Kindercatering” pārstāve Gita Želve iepriekš atzina, ka tas varēja notikt cilvēciska faktora dēļ, kļūdu pieļaujot kādam no uzņēmuma darbiniekiem. Vienlaikus  uzsvēra, ka uzņēmumā pilnībā izprot situāciju, un dara visu iespējamo, lai līdzīgi gadījumi nākotnē neatkārtotos.

Nolaidībā apsūdzētais bijušais maksātnespējas procesa administrators Ilmārs Krūms vēl aizvien turpina likumīgi strādāt par advokātu, liecina portālā “advokatura.lv” pieejamā informācija. Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs  norādīja, ka ņemot vērā, ka Krūma izdarītie pārkāpumi nebija saistīti ar viņa profesionālo darbību advokatūrā, padomei nebija pamata apturēt viņa darbību. Atgādināsim, ka Valsts policija  pagājušā gada nogalē lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām, tostarp bijušajiem maksātnespējas procesa administratoriem Māri Sprūdu un  Ilmāru Krūmu, saistībā ar  “Trasta komercbanka” likvidācijas procesu.

Deviņu dienu laikā, kopš banka “Citadele” sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību “ABLV Bank” klientiem,  izmaksāti 38,9 miljoni eiro. No 2642 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, teju 89% bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas. Tikai 304 ir bijuši starptautiskie klienti.

Kopš pagājušā gada decembra Latvijā reģistrēti četri apstiprināti masalu gadījumi bērniem, turklāt neviens no saslimušajiem bērniem nebija vakcinēts pret masalām. Divi no bērniem nebija sasnieguši vakcinācijas vecumu, un divos gadījumos bērni inficējušies  ceļojumā. Šī iemesla  epidemiologi aicina vecākus pārliecināties par bērnu vakcinācijas statusu pret masalām, īpaši ja plānots doties ceļojumā. Epidemioloģiskā situācija ar masalām atsevišķās Eiropas valstīs joprojām ir nelabvēlīga.

Pērn Rīgas tūrisma mītnēs apkalpoti 1,39 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir par 11% vairāk nekā 2016.gadā, liecina Rīgas Tūrisma attīstības biroja  informācija. Visvairāk ārvalstu tūristu apmetušies no Krievijas , Vācijas , Igaunijas , Lietuvas , Somijas , Lielbritānijas , Zviedrijas , Norvēģijas , Itālijas  un ASV.  Par 6% audzis arī vietējo tūristu skaits.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas amatpersonas vakar  paziņojušas, ka Ziemeļkorejai pirms abu valstu līderu tikšanās netiks izvirzīti citi nosacījumi, izņemot tos, ko Phenjana jau ir apsolījusi, proti, dialoga laikā neveikt raķešu un kodolieroču izmēģinājumus un nekritizēt ASV un Dienvidkorejas kopīgās militārās mācības. Tramps pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir gatavs tikties ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu pirms maija beigām.

Pēc protestiem, kurus izraisīja žurnālista Jāna Kucjaka slepkavība, šodien no amata atkāpies Slovākijas iekšlietu ministrs Roberts Kaliņāks. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru pagājušajā nedēļā publicēja , Kucjaks veltījis itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar premjerministram Robertam Fico tuvu stāvošām personām. Šī slepkavība izsaukusi masu protestus pret Fico valdību, un piektdien Bratislavas ielās izgāja desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Lielbritānijas valdība šodien varētu piemērot jaunas sankcijas Krievijai saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja šodien pārrunās Skripaļa lietu Nacionālās drošības padomē. Un vairāki britu mediji, atsaucoties uz avotiem valdībā, vēsta, ka Meja pēc  sēdes paziņos, ka šis uzbrukums bijusi valsts organizēts slepkavības mēģinājums, ko Krievija veikusi uz Lielbritānijas zemes. Mediji vēsta, ka premjere  paziņos  arī par jaunu sankciju piemērošanu Krievijai.

 Nepālā netālu no Katmandu lidostas pirmdien avarējusi Bangladešas lidmašīna ar 67 pasažieriem un četriem apkalpes locekļiem. Lidmašīna nolaišanās laikā nogāzusies futbola laukumā  un aizdegusies.  Policijas un armijas spēki mēģina sagriezt lidmašīnas korpusu, lai izglābtu  pasažierus. Nepālā pēdējos gados notikušas vairākas aviokatastrofas, kas negatīvi ietekmējušas valsts tūrisma industriju. Aviokatastrofās lielākoties tiek vainoti nepieredzējuši piloti, slikta vadība un neatbilstoša tehniskā apkope.

Avots:LETA