Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_3

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” iepirkumu lietā Rīgas mēram Nilam Ušakovam nekāds statuss patlaban nav piemērots, savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume gribētu, lai pēc iespējas ātrāk šī lieta tiktu nodota prokuratūrai apsūdzību celšanai.
Straume šodien teica, ka patlaban lietā nav sabiedrībai izpaužami jaunumi, jo birojs joprojām turpina intensīvu izmeklēšanu.

Saeimas komisija šodien virzīšanai galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”, kas paredz, ka pieeja valsts noslēpumam un tiesības to izmantot savu amata pienākumu veikšanai būs arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam.
Saeima par grozījumiem varētu lemt ceturtdien.

Arī Eirozonas finanšu ministru padome jeb tā dēvētā eirogrupa saskaņojusi Latvijas 2019.gada budžeta projektu, šodien informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš .
Pagājušajā nedēļā EK paziņoja, ka Latvijas 2019.gada budžets atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumiem.
Līdz ar to Latvija šā gada budžetu Eiropas līmenī ir saskaņojusi un tagad tikai atlicis to pieņemt Saeimā.

Pēc prokurora protesta Kurzemes apgabaltiesa kādai personai par izvairīšanos no vairāk kā 155 tūkstošu eiro nomaksas nodokļos nosacīta cietumsoda vietā piespriedusi reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un četriem mēnešiem, uz diviem gadiem atņemot arī tiesības uz visu veidu komercdarbību.

Latvijā 61% jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem regulāri veido uzkrājumus, katru mēnesi novirzo konkrētu summu ceļojumiem , pirmajai iemaksai par mājokli vai kam citam, liecina “SEB bankas” aptauja.
Latvijā uzkrājumus tomēr veido mazāka jauniešu daļa nekā Lietuvā un Igaunijā, kur tos veido attiecīgi 72% un 77% jauniešu.
Latvijā summu līdz 20 eiro ik mēnesi uzkrājumam novirza 14% aptaujāto, no 20 līdz 50 eiro – 15%, no 50 līdz 100 eiro – 14%, bet vairāk nekā 100 eiro katru mēnesi uzkrāj 18% aptaujāto jauniešu. Savukārt 39% aptaujā atbildējuši, ka neveido regulārus uzkrājumus.

No aizbraukušajiem iedzīvotājiem Latvijā galvenokārt vēlas atgriezties jauni un izglītoti cilvēki ar interesi sākt šeit biznesu, liecina “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” veiktā aizbraucēju aptauja.

Tajā noskaidrots, ka no Latvijas aizbraukušie atgriešanos apsver lielākoties tieši tuvāko gadu laikā, vienlaikus vēlmi atgriezties bremzē arī maldīgi priekšstati par situāciju Latvijā – gan par bezdarbu un atalgojumu, gan par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām. Tomēr ir pozitīva tendence – lielākā daļa aizbraucēju arī atzīst, ka ekonomiskā situācija uzlabojas.

Ķīnā mācību laikā avarējot karaflotes reaktīvajam iznīcinātājam, dzīvību zaudējuši divi piloti, pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Notiek izmeklēšana par avārijas iemesliem.

Turpina palielināties to valstu skaits, kuras devušas rīkojumus pārtraukt komerciālos lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas un Indonēzijas aviokompāniju šī modeļa lidmašīnu katastrofas.
Singapūras šodien paziņoja, ka noteikusi pilnīgu aizliegumu valsts gaisa telpā izmantot visu modifikāciju “Boeing 737 MAX” lidmašīnas.
Šādu pašu lēmumu pieņēmusi arī Austrālija, Argentīna, Etiopija un citas valstis.

Krievija šodien no jauna apstiprinājusi tradicionāli siltās attiecības ar Austriju, kurās zināmas negācijas bija ienesis pirms dažiem mēnešiem pieredzētais spiegošanas skandāls, , kurā bijis iesaistīts kāds austriešu pulkvedis, kurš vairākas desmitgades Krievijai nodevis noslēpumus.
Austrijas ārlietu ministre šodien pauda pārliecību, ka Austrija un Krievija turpinās attīstīt saites, cita starpā arī ekonomikas jomā.
Austrija ir viena no nedaudzajām ES dalībvalstīm, kas saglabājusi labas attiecības ar Maskavu, par spīti Krievijas agresijai Ukrainā.

Avots:LETA