Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas pagaidām paliek spēkā, šodien sacīja ASV prezidents Donalds Tramps, vienlaikus norādot, ka vēlas tās atcelt, cik vien drīz iespējams.

Spiediens un pret Ziemeļkoreju noteiktās sankcijas ir jāsaglabā tik ilgi, līdz radīsies pārliecība, ka Korejas pussalā vienai no valstīm vairs nav kodolieroču, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs .Politiķis skaidroja, ka ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna šodien notikušais samits Singapūrā un tajā parakstītais kopīgais dokuments vērtējams kā pozitīvs solis, bet tas ir tikai sākums, nevis beigas.

Arī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs uzskata, ka abu valstu līderu  parakstītā deklarācija vēl nenozīmē Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos. Hiršs minēja, ka  20 gadu laikā bijuši vairāki denuklearizāciju solījumi no Ziemeļkorejas puses,  kas nav izpildīti. Eksperts norādīja, ka Ziemeļkoreja pēdējā laikā vairs neveic kodolieroču izmēģinājumus, kas ir vērtējams pozitīvi, taču tālāko situācijas attīstību noteiks abu valstu diplomātu tikšanās un vienošanās par konkrētiem kodolatbruņošanās nosacījumiem, par kuriem pašlaik vēl nekas nav zināms.

Patlaban ugunsgrēks Ādažu poligonā ir ierobežots, pateicoties vakar  vakarā lijušajam lietum, un ugunsgrēka platība nekļūst lielāka. Šodien turpināsies intensīvi ugunsgrēka dzēšanas darbi, bet nav iespējams prognozēt, cik ilgā laikā ugunsgrēku izdosies pilnībā likvidēt. Plānots sākt uzmērīšanu, lai noteiktu precīzu ugunsgrēka platību. Pēc ugunsgrēka likvidēšanas tiks novērtēti tā radītie zaudējumi un skaidros ugunsgrēka iemeslus.

Saeimas Juridiskās komisijas vairākums šodien konceptuāli atbalstīja Latvijas Reģionu apvienības rosinātos grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu parlamentā. Pirms likumprojekta virzīšanas izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā Juridiskā komisija lūgs informāciju, kā par grozījumiem lēmušas pārējās parlamenta komisijas, kurām visām skatīšanai  nodoti attiecīgie grozījumi. Saeimas Juridiskās komisijas vairākums pērn oktobrī atbalstīja iedzīvotāju iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām . Šis jautājuma raisīja plašas debates.

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējis Satversmes aizsardzības biroja  lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu.

Sākoties vasarai, mājokļi Rīgas  īres tirgū joprojām ir aktīvi pieprasīti, un pieprasījums pēc kvalitatīviem īres dzīvokļiem pat pārsniedz piedāvājumu, secināts nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” īres tirgus  pētījumā. Aktivitāte īres tirgū, salīdzinot ar pērno gadu, ir lielāka, savukārt cenas vidējās klases dzīvokļiem ir samazinājušās, kamēr luksusa klases apartamentu piedāvājumā trūkst. Pieprasīti ir lieli trīs līdz četru istabu dzīvokļi, kā arī kvalitatīvi remontēti divu un trīs istabu dzīvokļi.

Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūvi Rīgā par 4,27 miljoniem eiro veiks lietuviešu uzņēmums. Pavisam šim darbam bija pieteikušies bija četri pretendenti.  Būvdarbus plānots uzsākt jau šonedēļ.

Lietuvā izdevies apturēt oligarhu centienus pārņemt demokrātisko sistēmu, taču tas prasījis ļoti ilgu laiku, savā  savā gadskārtējā ziņojumā Seimam atzinusi prezidente Daļa Grībauskaite, pieminot tiesā nonākušo skaļo politiskās korupcijas lietu, kurā apsūdzēto sarakstā ir viens no lielākajiem Lietuvas biznesa koncerniem un divas partijas. Vienlaikus viņa norādījusi, ka joprojām atrodas aizvien jauni Lietuvas iztirgotāji un mēģinājumi nozagt valsti nerimstas.

Vizītē Lietuvā šodien ieradies Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama. Viņa vizīte ilgs četras dienas,  kuru laikā viņš tiksies ar  – politiķiem, uzņēmējiem un aktīvistiem. Nav ziņu, ka  ar viņu tiksies arī Lietuvas valsts un valdības vadītāji. Pēc viesošanās Viļņā Dalailama apmeklēs Rīgu, kur no 16. līdz 18.jūnijam turpinās savu mācību ciklu.

Avots:LETA