Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā, ko Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosūtīja Saeimai atkārtotai caurlūkošanai, tomēr negrozītus virzīs apstiprināšanai Saeimā, šodien lēma Saeimas budžeta komisija. Šāds lēmums tika pamatots ar faktu, ka vairs nav spēkā tie apstākļi, kādi bija laikā, kad Saeimā tika skatīti grozījumi Kredītiestāžu likumā. Atgriežot Kredītiestāžu likuma grozījumus atkārtotai caurlūkošanai Saeimā, Vējonis norādīja, ka atsevišķu ar interešu konflikta novēršanu saistīto normu izstrāde vienlaikus ar AS “Trasta komercbanka” likvidācijas procesu un tiesas izlemšanā esošu jautājumu par administratora iecelšanu šīs kredītiestādes maksātnespējas procesā, rada aizdomas par vēlmi ietekmēt konkrētos procesu.

Saistībā ar tā dēvēto oligarhu sarunu procesu atbildība jāuzņemas arī ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kapitācijas naudas palielināšanu ģimenes ārstiem varētu nodrošināt, tajā iekļaujot jaunu kvalitātes sadaļu, šādu piedāvājumu šodien Veselības nozares stratēģiskajai padomei prezentēja Veselības ministrija.  Nozares ministre Anda Čakša skaidroja,  ka šim mērķim papildus varētu atvēlēt apmēram divus miljonus eiro, kas nāktu klāt paredzētajiem 80 miljoniem eiro mediķu algu palielināšanai nākamgad. Stratēģiskā padome pauda atbalstu VM, ka visiem nozares ārstiem bāzes atalgojumam  nākamgad  būtu jāsasniedz 1049 eiro. Vienlaikus ministre norādīja,  ka primārā veselības aprūpe ir prioritāra nozare, tāpēc padome atbalstītu, ka ģimenes ārstiem finansējums ir lielāks.

Agrāka skolas gaitu sākšana nenozīmē sešgadnieka iesēdināšanu skolas solā, apgalvo Izglītības un zinātnes ministrijā. Tajā  skaidro, ka sešgadīgam bērnam atbilstoša vide paredz noteiktu dienas režīmu, telpu, mācību un rotaļu mijiedarbību, atpūtu ar diendusas iespējām, pastaigas un aktivitātes brīvā dabā, kā arī iespēju, ka mazais skolēns “skolā” ir tikpat ilgi, cik bērnudārzā. Pirmās klases izglītības programmu varēs īstenot gan pirmsskolas iestādē, gan vispārizglītojošā skolā ar nosacījumu, ka tajā ir piemēroti apstākļi, vide un dienas režīms.

Saeimas Budžeta un nodokļu komisija šodien lēma virzīt apstiprināšanai pirmajā lasījumā jaunu likumu – “Par atbalstu nodokļu maksātājiem nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanai”, kas paredz dzēst uzkrātās nokavējuma un soda naudas par nodokļu parādiem. Plānots, ka likums stāsies spēkā līdz šā gada 1.oktobrim.

No sākotnēji labi iecerētās nodokļu politikas reformas Latvijā faktiski ir sanācis čiks, šodien Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņaprāt, pašreizējais variants ir vairāku politisko partiju kompromisa lēmums. Šobrīd vairāk var runāt nevis par nodokļu politikas reformu, bet gan par 2018.gada budžeta projektu, sacīja Rimšēvičs , piebilstot, ka   īstenojies arī  tas no kā Latvijas Banka iepriekš visvairāk baidījās, proti, nodokļu vide Latvijā mainās katru gadu un tā ir neprognozējama.

Maskavas militārā apgabaltiesa šodien piespriedusi 20 gadu ieslodzījumu Zauram Dadajevam, kurš atzīts par vainīgu opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova noslepkavošanā.  Prokuratūra bija pieprasījusi viņam mūža ieslodzījumu. Dadajevs tiesā savu vainu neatzina. Pārējiem apsūdzētajiem, kuri arī ir čečeni un atzīti par vainīgiem līdzdalībā slepkavībā, piespriesti 11 līdz 19 gadu cietumsodi.

Gaisa temperatūra jūlija pirmajā dekādē Latvijā  bija vidēji  +14,7 grādi, un tas ir 2,2 grādus zem daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas  meteoroloģijas centra  informācija. Rīgā, Zemgalē un Latgalē jūlija pirmās desmit dienas bija divus trīs grādus vēsākas nekā ierasts, savukārt Kurzemē un lielā daļā Vidzemes gaisa temperatūra bija vienu līdz divus grādus zem normas. Nokrišņu summa mēneša pirmajā dekādē valstī vidēji bija 20 milimetru, kas atbilst normai.

Avots:LETA