Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžeta fiskālā telpa var būt pozitīva, pieļauj finanšu ministrs Jānis Reirs .
Šodien valdības apstiprinātajā Latvijas Stabilitātes programmā 2019.-2022.gadam minēts, ka 2020.gada fiskālā telpa prognozēta negatīva 11,9 miljonu eiro apmērā. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņoja, ka valdības rīcības plāna izpildei neieciešams viens miljards eiro.
Reirs uzskata, ka ministriju “vēlmju saraksts” miljarda eiro apmērā ir optimāls, jo ministriju pieteiktās prioritātes paredzētas izpildīt četru gadu laikā, turklāt, ekonomiskā situācija patlaban Latvijā ir laba un prognozētā Latvijas ekonomikas izaugsme 3,2% apmērā ir sabalansēta.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība sašutusi par valdības rīcības plānā iekļauto ieceri pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku īstenot tikai no 2020.gada..Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpilde līdz šī gada septembrim ir termiņš jautājumā par streika organizēšanu, par ko arodbiedrība lems 17. aprīlī.

Valsts ieņēmumu dienestā līdz pagājušās nedēļas beigām iesniegti gandrīz 630 tūkstoši gada ienākumu deklarāciju par aizvadīto gadu.
No šīm deklarācijām 88% izveidojusies nodokļu pārmaksa par kopējo summu vairāk kā 105 miljoni eiro.
Nodokļa parāds ir izveidojies nepilniem 12% deklarāciju iesniedzēju, kuru parāda summa ir nepilni 11 miljoni eiro.

Kopš 2009.gada 14.aprīļa, kad daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu iespējams veikt ar būtisku Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, pavisam atjaunotas 802 ēkas visā Latvijā, informēja Ekonomikas ministrija .
Šo ēku atjaunošanā ieguldīti vairāk kā 92 miljoni eiro ES fondu naudas.

Šodien Ikšķiles novada pašvaldības dome sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā plānots apstiprināt Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikumu. Aptaujas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Ikšķiles novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.
Reforma paredz Ikšķiles novada administratīvo teritoriju pievienot Ogres novadam. Vietvara, kas turpmāk lemtu par visa novada – Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Ogres novadus un to lauku teritorijas – iedzīvotājiem, atrastos reģiona centrā Ogrē.

Valsts policija aizturējusi personu grupu par regulārām dīzeļdegvielas zādzībām no kravas automašīnu bākām Rīgā un tās apkārtnē. Patlaban policija skaidro kopējo nozagtās degvielas daudzumu.
Visi aizturētie vīrieši jau iepriekš sodīti par mantiska rakstura noziegumiem, kā arī narkotiku lietošanu un tirgošanu. Aizdomās turētajiem draud brīvības atņemšana līdz četriem gadiem.

Nedēļu pirms Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kurā par valsts augstāko amatu jāsacenšas pirmajā kārtā lielāko balsu skaitu ieguvušajam komiķim Volodimiram Zelenskim un pašreizējam prezidentam Petro Porošenko, uz svētdien izziņotajām kandidātu debatēm Kijevas Olimpiskajā stadionā ieradās tikai Porošenko.
Pazīstamais komiķis līdz šim ignorējis ierasto vēlēšanu kampaņas kārtību, nerīkojot mītiņus, tikai retumis sniedzot intervijas un lielākoties paļaujoties uz saziņu sociālajos tīklos. Arī par viņa patiesajiem politiskajiem uzskatiem faktiski nav zināms tikpat kā nekas.
Porošenko paziņoja, ka ir gatavs tikties ar Zelenski pirmdienas vakarā televīzijas ēterā.
Viņš arī izteicās, ka Zelenskim būtu jāpaskaidro, kādēļ viņu atbalsta tādi odiozi politiķi kā Vladimirs Žirinovskis vai Genādijs Zjuganovs.

Igaunijā reģistrētā kopbraukšanas platforma “Bolt”, kas iepriekš bija pazīstama ar nosaukumu “Taxify”, ceturtdien sāks darbību Sanktpēterburgā.
“Bolt” pagājušajā nedēļā sāka darbību Zviedrijas galvaspilsētā, bet aprīlī Madridē sāka piedāvāt elektrisko skuteru nomas pakalpojumus.
Nesen uzņēmums paziņoja, ka plāno sākt piedāvāt arī pārtikas piegādes pakalpojumus, kas iesākumā darbosies Igaunijā, Somijā un Dienvidāfrikā.
“Bolt”, kas dibināta 2013. gadā ir starptautisks transporta tīklu uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Tallinā un darbojas 30 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Centrālamerikā.

Somijas sociāldemokrāti, kas vakar ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja parlamenta vēlēšanās, šodien sākuši gatavoties nākamās valdības veidošanai.
Sociāldemokrātu līderis Anti Rinne pauda cerību, ka jaunā valdība varētu tikt izveidota līdz maija beigām, bet piebilda, ka tas atkarīgs no tā, vai izdosies vienoties par kopīgu pamatu.
Šī ir pirmā reize pēdējā gadsimta laikā, kad neviena partija nav ieguvusi vairāk nekā 20% balsu, un politologi prognozē, ka tas var apgrūtināt valdības veidošanu.

Eiropas Savienības dalībvalstis šodien vienojušās sākt sarunas par tirdzniecības līgumu ar ASV cerībā, ka tas atturēs ASV prezidentu Donaldu Trampu no muitas nodevu piemērošanas Eiropā ražotajiem automobiļiem.
Vienošanās nozīmē, ka drīz varētu sākties oficiālas sarunas.
Eiropas Komisija jau kopš janvāra cenšas panākt sarunu sākšanu par ierobežotu brīvās tirdzniecības līgumu ar ASV, taču vairākas dalībvalstis, tostarp Francija, vilcinājušās atbalstīt sarunas, bažījoties, ka tas nelabvēlīgi ietekmēs iekšpolitisko situāciju pirms maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Valsts pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova muguras traumas dēļ nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei šonedēļ pret Vāciju , gaidāmajās pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā.
Mači pret Vācijas tenisistēm “Arēnā Rīga” norisināsies 19. un 20.aprīlī. Uzvarētāja nodrošinās vietu Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāja nākamsezon spēlēs otrajā grupā.

Ķīnas zoodārzā miris Jandzi milzu mīkstbruņurupucis, pēc kura nāves pasaulē palikuši vairs tikai trīs šīs sugas pārstāvji.
Tiek uzskatīts, ka bruņurupucis bija vismaz 90 gadu vecs.
Sudžou zoodārzs vairākus gadus nesekmīgi mēģināja panākt, lai bruņurupuču pāris radītu pēcnācējus dabiskā veidā. Taču visi olu dējumi bija neauglīgi.
Jandzi milzu mīkstbruņurupucis ir lielākais saldūdens bruņurupucis pasaulē. Šīs sugas pārstāvju garums var sasniegt 100 centimetru un svars – 100 kilogramu.
Bruņurupuči dzīvoja Jandzi upē un citos iekšzemes ūdeņos Ķīnā un Vjetnamā, taču medības, piesārņojums, kuģošana, aizsprosti un citi šķēršļi noveduši šo sugu līdz izmiršanai.

Avots:LETA