Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-15-1

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas  padome apstiprinājusi grozījumus Obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodikā, kas paredz samazināt kopējo obligātā iepirkuma komponentes  maksājuma fiksēto daļu visiem elektroenerģijas galalietotājiem. Tas nozīmē, ka kopējā OIK maksājuma fiksētā daļa jeb jaudas komponente visiem elektroenerģijas galalietotājiem neatkarīgi no pieslēguma veida tiks samazināta par 28%, bet kopējais OIK maksājums rēķinos varētu samazināsies par 12%. Jaunās jaudas komponentes tiks piemērotas no 1.jūlija līdz 2021.gada 31. decembrim.

Bankām būs jāziņo par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro. Plānots, ka noteikumi stāsies spēkā jau šā gada 18.maijā. Pirmo reizi informācija VID tiks sniegta līdz šā gada 1.septembrim par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu kopējā atlikuma summa 2018.gada 1.janvārī bija 15 000 eiro vai vairāk.

Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas  ierosinājumu paplašināt iespējas invaliditāti bērnam noteikt līdz 18 gadu vecumam. Grozījumi došot iespēju saņemt sociālās garantijas par bērnu līdz bērna pilngadības sasniegšanai bez atkārtotas dokumentu kārtošanas un iesniegšanas komisijā.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca  2024.gadā plāno sākt vēl viena vērienīga korpusa būvniecību. B korpusā iecerētas tādas struktūrvienības kā Latvijas Kardioloģijas centrs, ieskaitot kardioloģisko neatliekamo palīdzību, Asinsvadu ķirurģijas centrs, Sirds un asinsvadu operāciju bloks, Rehabilitācija un fizikālā medicīna, Diferenciālās diagnostikas nodaļa un citas. Nākamā gada aprīlī varētu sākties Stradiņa slimnīcas A korpusa 2.kārtas būvniecības darbi. Visu A korpusa 2.kārtu iecerēts pabeigt līdz 2022.gada maijam.  Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujākais iekšzemes kopprodukta  pieaugums Eiropas Savienībā , liecina  ES statistikas pārvaldes  dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP šajā periodā palielinājies par 5,2%. Seko Polija , Ungārija , Čehija  un Rumānija . Lietuvas, tāpat kā Bulgārijas ekonomika, šajā periodā pieaugusi par 3,5%.

Latvijā iedzīvotāji ar augstāko izglītību ir optimistiskāki darba meklējumos, nekā tie, kuri ieguvuši pamata vai vidējo izglītību, liecina pētījums. Arī aicināti novērtēt ģimenes pašreizējo materiālo stāvokli, iedzīvotāji ar augstāko izglītību pētījumā bijuši noskaņoti optimistiskāk.   Savukārt, aicināti novērtēt Latvijas ekonomikas situāciju pašlaik , 50% aptaujāto pauduši pārliecību, ka tā nemainās, bet 27%  norādījuši, ka tā pasliktinās. Par Latvijas ekonomikas  uzlabošanos  pārliecināti bijuši 17% aptaujāto

Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai  plāns par slimnīcas ēku kompleksa “kopējo likteni” varētu būt gatavs līdz rudenim. Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga piebilda, ka patlaban notiek plāna izstrāde, tomēr jau tagad skaidrs, ka kompleksā paredzēts nojaukt ēkas, kurām nav vēsturiskas vērtības, jo tās nav izmantojamas slimnīcas vajadzībām. Vēsturisko korpusu atjaunošana varētu sākties 2028.gadā.

Ukrainas Drošības dienests  kopīgi ar Krimas republikas prokuratūru atklājis Krievijas kontrolētu mediju tīkla darbību, kā dēļ šodien  veikta kratīšana Krievijas valsts ziņu aģentūras “RIA Novosti” Kijevas birojā. Tiesībsargi šorīt aizturējuši “RIA Novosti-Ukraina” vadītāju, Ukrainas pilsoni Kirilu Višinski.

Krievijas antivīrusa programmatūras uzņēmums “Kaspersky “, kuru ASV tur aizdomās par atbalstu Kremlim tā spiegošanas operācijās, šodien paziņoja, ka tas pamata infrastruktūru un operācijas pārceļ uz Šveici. Produktu attīstīšana un datu glabāšana Krievijas tirgum paliks Krievijā. Nīderlandes valdība vakar paziņoja, ka piesardzības dēļ izlēmusi pakāpeniski atteikties no “Kaspersky ” pretvīrusu programmatūras izmantošanas . Iepriekš “Kaspersky ” programmatūras izmantošanu ierobežojušas ASV, Lielbritānija, Ukraina un Lietuva.

 Lietuvas Ģenerālprokuratūra ierosinājusi atzīt bijušo Padomju Savienības aizsardzības ministru Dmitriju Jazovu par vainīgu noziegumos pret cilvēci un piespriest viņam mūža ieslodzījumu. Jazovs tiek apsūdzēts, ka 1990.gada nogalē izveidojis organizētu grupējumu no 160 militārpersonām un politiskajiem darbiniekiem nolūkā atkal iekļaut PSRS sastāvā Lietuvu, kas tā paša gada 11.martā bija pasludinājusi valstiskās neatkarības atjaunošanu. Maskavā dzīvojošajam Jazovam šobrīd ir 93 gadi.

Avots:LETA