Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs kriminālprocesā par Rīgas tūrisma attīstības biroja amatpersonu iespējamiem noziegumiem aizturējis un policijas izolatorā ievietojis arī biroja vadītāju Ingunu Priedīti, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Priedīte tāpat kā cita aizturētā – biroja valdes locekle Vita Jermoloviča – joprojām atrodas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā Čiekurkalnā, liecina neoficiāla informācija.
Tikmēr nav skaidrības, vai KNAB izrādīs interesi par vēl vienu RTAB valdes locekli, Rīgas domnieku Maksimu Tolstoju , kurš atrodas komandējumā Krievijā, Kazaņā.

Divos nesenos Veselības ministrijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektos vērojama “nopietna politiska intervence” un krāpniecības pazīmes, šodien paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele.
Viņas uzdevumā veiktas pārbaudes abos projektos un patlaban pieejamā informācija liecinot, ka pēdējo pāris gadu laikā tikusi realizēta shēma, kas ļāvusi konkrētām kompānijām bez licencēm piedāvāt pakalpojumus, kas saistīti ar programmatūras licenču ieviešanu un uzturēšanu.
Ministre sacīja, ka tiks organizētas divas dienesta pārbaudes, kurās uzdots pārskatīt un izvērtēt ministrijas IKT iepirkumu politiku, kā arī izskatīt iespēju lauzt līgumus un atprasīt naudu no piegādātājiem.
Nepieciešamības gadījumā VM vērsīšoties arī tiesībsargājošajās iestādēs.

Koalīcijas partijām pragmatiski un bez emocijām jārisina jautājums par viedu imigrāciju, ēnu ekonomikai Latvijā veltītā konferencē atzina Saeimas deputāts Daniels Pavļuts.
Latvijā pagājušajā gadā nelegālās nodarbinātības īpatsvars sasniedza 9,6%, kamēr 2017.gadā tas bija 7,4%.
Pētnieks Arnis Sauka atzina, ka Latvijā nelegāli nodarbināti varētu būt no 15 līdz 20 000 cilvēku, no kuriem 60% varētu būt nodarbināti būvniecības nozarē.

Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs šodien pēc komandējuma nav ieradies darbā.
LETA jau pirmdien ziņoja, ka viņš bija devies komandējumā uz Krieviju, Kazaņu.
Amatpersona šodien nav ieradusies darbā, un birojā nav zināms, kur Tolstojs atrodas.
Lai arī KNAB aizturēja citu valdes locekli Vitu Jermaloviču un biroja vadītāju Ingunu Priedīti, patlaban nav zināms, vai KNAB izrādīs interesi par Tolstoju un bija ieplānojis arī viņa aizturēšanu.

Rīgas lidostā šodien notika atvadīšanās ceremonija no Albānijas kontingenta komandiera majora Klodiana Tanuši, kurš 10.maijā mira slimnīcā no vairākas dienas iepriekš sprādzienā Ādažu poligonā gūtajām traumām
Pieminot bojāgājušo karavīru, šodien visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.
Atgādināsim, ka 6.maijā Ādažu poligonā notika negadījums, kura laikā dzīvību zaudēja Albānijas bruņoto spēku kaprāle Zarifi Hasanaja. Vēl divi karavīri tika nogādāti slimnīcā.
Viens no viņiem slimnīcu pameta jau tajā pat dienā, jo traumas bija virspusējas.

Latvijai un Igaunijai faktiski visās jomās ir vistuvākā un draudzīgākā sadarbība, pēc tikšanās ar Igaunijas Ministru prezidentu Jiri Ratasu sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš .Arī Ratass atzina, ka attiecības starp abām valstīm ir ļoti ciešas, turklāt tās ļoti veiksmīgi attīstās

Latvijā medicīnas nozarē nepieciešams attīstīt inovācijas, uzskata ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.
Lai diskutētu par veidiem, kā straujāk sekmēt precīzijas medicīnas attīstību un inovāciju nozarē, 22.maijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference. Precīzijas medicīna ir inovatīva pieeja slimību ārstēšanai un diagnosticēšanai, ņemot vērā katra indivīda ģenētisko daudzveidību, vidi un dzīvesveidu.

Strauju algu kāpumu, kas pārsniedz 10% no iepriekšējā ienākumu līmeņa, gada laikā izjutuši vien 7% Latvijas iedzīvotāju, liecina “Swedbank” Finanšu institūta aptauja.
Aizvadītajos 12 mēnešos kopējais algu pieaugums bijis krietni mērenāks, un to lielākā vai mazākā mērā piedzīvojis katrs trešais jeb 36% iedzīvotāju.
Lielākoties darba algas pieaugums bijis salīdzinoši pieticīgs – līdz 10% no iepriekšējās algas. Šādu kāpumu piedzīvojuši 29% aptaujāto. Tajā pašā laikā vairāk nekā pusei strādājošo pēdējo 12 mēnešu laikā atalgojums nav mainījies.

Šopēcpusdien sasaukta Jelgavas novada domes ārkārtas sēde, kurā deputāti varētu lemt par vēršanos tiesā, lai atceltu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumu, ar kuru apturēta pašvaldības rīkotā iedzīvotāju aptauja par administratīvi teritoriālo reformu.
Ministrijas eksperti pašvaldībām vairākkārt ir norādījuši, kādā veidā viņi drīkst šīs aptaujas organizēt. Šādas formas ir un pašvaldībām ir visas iespējas tās īstenot,” teicis nozares ministrs Pūce.

Pāvests Francisks šodien Romā savā “papamobilī” izvizinājis astoņus imigrantu bērnus, kuri nesen ieradušies Itālijā no Lībijas.
Sākot iknedēļas vispārējo audienci Romas Svētā Pētera laukumā, Francisks uzņēma savā auto bērnus no Sīrijas, Nigērijas un Kongo un aizmugures sēdeklī viņus izvizināja pa laukumu.
Francisks ir vairākkārtīgi konfliktējis ar Itālijas valdību par nepieciešamību uzņemt un integrēt imigrantus. 2016.gadā pāvests no vizītes Grieķijā atgriezās ar vairākiem sīriešu bēgļiem savā lidmašīnā.

Pieaugot saspīlējumam attiecībās ar Irānu, ASV Valsts departaments devis rīkojumu visiem ar ārkārtas darbiem nesaistītajiem valdības darbiniekiem nekavējoties pamest Irāku.
Svētdien vēstniecība paaugstināta saspīlējuma dēļ ieteica amerikāņiem neapmeklēt Irāku.
ASV Centrālā pavēlniecība iepriekš paziņoja, ka ASV spēkiem Irākā un Sīrijā izsludināts paaugstināts trauksmes stāvoklis sakarā ar “ticamiem draudiem” no Irānas spēku puses reģionā.

Avots:LETA