Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Kopš 2012.gada Latvija nav sasniegusi pietiekamus rezultātus sociālās palīdzības un veselības aprūpes reformās, šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē deputātus informēja Eiropas Komisijas  pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Pēc viņas teiktā, pietiekamu rezultātu nav arī darbaspēka nodokļu sloga pārnešanā, bezdarbnieku aktivizēšanas un publiskā sektora reformās. EK pirmo reizi sniegusi vērtējumu par vairākiem gadiem – kopš 2012.gada – un tajā kā pozitīvi faktori minēti pārmērīgā deficīta novēršana un fiskālās disciplīnas saglabāšana. Progress vērojams augstākās izglītības, tieslietu un enerģētikas jomās, kaut reformu pabeigšana un ieviešana vēl turpinās.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs  sagaida no Finanšu ministrijas  atsaucību ierosinājumam mazināt kadastrālās vērtības nozīmi nekustāma īpašuma nodokļa  aprēķināšanā. Tieslietu ministrija  turpinās uzstāt uz piedāvājuma līdz 2020.gadam “iesaldēt” kadastrālās vērtības un no 2018.gada noteikt, ka NĪN kāpums nedrīkst pārsniegt 10% robežu. Tāpat paredzēts nodrošināt kadastrālo vērtību metodikas pilnveidošanu.

Skandālā par iespējamu ātruma pārsniegšanu iesaistītais Valsts policijas  Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Guntars Marķitāns no , 22.marta, pametīs dienestu un dosies pensijā. Iekšējās drošības birojs  ir sācis kriminālprocesu par bezdarbību saistībā ar iespējamo ātruma pārsniegšanu.

Šodien organizācija “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza vairāk nekā 26 000 cilvēku parakstus petīcijā “Par cilvēcīgu cirku”, kas aicina izbeigt dzīvnieku izmantošanu cirkā. Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Arī jaunā valsts SIA “Rīgas cirks” valdes locekle Ināra Kehre, kas darbu sāks 28.martā, norādīja, ka cirku redz attīstoties bez dzīvnieku izmantošanas.

Igaunijas pilsētas Valgas slimnīcā psihiatrijas nodaļas pacients svētdienas vakarā uzbrucis slimnīcas darbiniekiem, un incidentā kopumā cietuši 12 cilvēki, kas   galvenokārt guvuši smadzeņu satricinājumu un nobrāzumus. Ar policijas darbinieku palīdzību pacients nomierināts un nogādāts Tartu Universitātes slimnīcas psihiatrijas klīnikā.

Lielbritānija 29.martā iedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu un oficiāli sāks sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības , šodien paziņojušas amatpersonas. ES paziņojusi, ka ir pilnībā gatava “Breksita” sarunām.

Datortehnoloģiju uzņēmuma “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss ceturto gadu pēc kārtas ierindojies žurnāla “Forbes” veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot amerikāņu investoru Vorenu Bafetu. Geitsa bagātība šogad novērtēta 86 miljardu dolāru  apmērā, salīdzinot ar 75 miljardiem dolāru pirms gada. Otro vietu   ar bagātības pieaugumu 14,8 miljardu dolāru apmērā līdz 75,6 miljardiem ieņem Bafets, bet trešajā vietā ierindojies ASV interneta tirdzniecības giganta “Amazon” vadītājs Džefs Bezoss, kura turība palielinājusies par 27,6 miljardiem dolāru un sasniegusi 72,8 miljardus dolāru. Turklāt miljardieru skaita pieaugums bijis straujākais 31 gada laikā, kurā “Forbes” veic šādu datu uzskaiti. Šo miljardieru kopējā bagātība gada laikā palielinājusies par 18% – līdz 7,67 triljoniem dolāru, kas arī ir rekordaugsts līmenis.

Avots:LETA