Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Baltijas valstu bruņoto spēku komandieri vienojušies turpināt vienotā Baltijas bataljona projektu Latvijas vadībā, tādējādi sniedzot ieguldījumu visu trīs valstu, kā arī NATO drošībā. Bez jautājumiem par Baltijas bataljona projekta turpināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē vakar valstu bruņoto spēku komandieri pārrunāja arī citas aktualitātes aizsardzības jomā. Komandieri nolēma turpināt attīstīt jūras novērojumu apmaiņu, lai palielinātu Baltijas valstu zināšanas par Baltijas jūrā notiekošo.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pašvaldību izdotās avīzes rada nevienlīdzīgu konkurenci Baltijas valstu mediju vidē, liecina jaunākais “Baltic Media Health-Check” pētījums par mediju vidi Baltijas valstīs.  Baltijas Mediju izcilības centra vadītāja Rita Ruduša norādīja, ka  pašvaldību avīzes kaitē reģionālo mediju stabilitātei, izplatot zemas kvalitātes saturu, kurā iekļautas ziņas ar politisku zemtekstu, tādējādi netiek pildīta sargsuņa loma, kura piemīt tradicionālajiem medijiem. Kā liecina pētījuma laikā apkopotie dati, visvairāk pašvaldību avīžu izdošanai tērē Jelgavas pašvaldība, tām atvēlot 271 080 eiro gadā. Tai seko Rēzeknes pašvaldība ar 144 000 eiro pašvaldības avīžu izdošanai un Jūrmala, kura šim mērķim atvēl 52 182 eiro gadā.

Šogad pirmajā ceturksnī Latvijā piedzimuši 4948 bērni, kas ir par 365 jeb 6,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes  dati. Kopš 2011.gada dzīvi dzimušo skaits Latvijā katru gadu nedaudz pieaug, taču 2016.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, izteikts pieaugums vairs nav vērojams, un arī 2017.gada pirmajos trijos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits  ir par 365 mazuļiem mazāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā.  Dabiskais pieaugums Latvijā saglabājas negatīvs kopš 1991.gada.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūve tiks pabeigta noteiktajā termiņā, proti, 2018.gada 18.jūnijā, šodien pēc līguma parakstīšanas par estrādes pārbūves 1.kārtu solīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs .  Lai visu paspētu, darbus paredzēts organizēt katru dienu no plkst.7 līdz 23.

Nākamnedēļ spēkā stāsies Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu parakstītais saprašanās memorands par vadītāju apliecību atzīšanu,  informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas  pārstāvji. Memorands paredz, ka Latvijas autovadītāji turpmāk AAE drīkstēs vadīt transportlīdzekli ar Latvijā izsniegtu vadītāja apliecību.

Tiesneši Polijā šodien uz 30 minūtēm pārtraukuši darbu, lai protestētu pret valdības plāniem reorganizēt Nacionālo tieslietu padomi, kas rūpējas par tiesu un tiesnešu neatkarību.
Valdības plāns paredz, ka parlaments iecels 15 no 25-iem Nacionālās tieslietu padomes tiesnešiem un esošie locekļi, kurus iecēluši tiesneši, tiks atlaisti.
Tiesneši to uzskata par valdošās partijas “Likums un taisnīgums” kārtējo mēģinājumu konsolidēt varu un iegūt kontroli pār tiesu sistēmu.

Avots:LETA