Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Eiropas Savienības  dalībvalstīs vidēji gadā ir 200 000 maksātnespējas gadījumu, šodien Saeimā diskusijā par maksātnespējas režīmu Latvijā informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks. Viņš norādīja, ka viena sestā daļa maksātnespējas procesu notiek sadarbības partnera maksātnespējas dēļ. Šo procesu dēļ tiek zaudētas ap 1,7 miljoni darbavietu.  ES paiet  vidēji divi gadi maksātnespējas procesa pabeigšanai vienā valstī.  Latvija atrodas 20.vietā ES maksātnespējas procesa efektivitātes novērtējumā. Latvijā maksātnespējas procesa vidējais ilgums ir pusotrs gads.

Latvijā kreditēšana turpinās atkopties arī šogad, Latvijas Bankas  uzturētajā ekonomiskās analīzes vietnē “makroekonomika.lv” atzīmē centrālās bankas ekonomists Vilnis Purviņš. No jauna izsniegto kredītu  apmērs 2016.gada decembrī par 33,6% pārsniedza iepriekšējā gada decembra rādītājus, tostarp mājsaimniecībām izsniegto – par 39,3%.

Februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā  notiks ekspertu konsīlijs “Augstākās izglītības iestāžu apvienošana – ieguvumi un riski”. Tā mērķis ir kliedēt neizpratni par valsts īstenoto politiku – augstākās izglītības iestāžu apvienošanu un informēt sabiedrību par neatkarīgu ekspertu viedokli šajā jautājumā.

Somija un Zviedrija izskata iespējas rīkot savu karavīru mācības Lietuvā kopā ar tur izvietotajiem NATO spēkiem, paziņoja Lietuvas Bruņoto spēku komandieries ģenerālleitnants Jons Vītauts Žuks. Viņš Helsinkos piedalījās ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu bruņoto spēku galveno komandieru sanāksmē, kurā Lietuvas komandieris tikās ar kolēģiem no Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Sanāksmē tika runāts par reģiona drošības jautājumiem, kopīgiem militārās sadarbības projektiem, dalību NATO un Eiropas Savienības militārajās operācijās un aizsardzības gatavību.

Pēc Grieķijas Augstākās tiesas lēmuma neizdot  astoņus Turcijai puča mēģinājumā aizdomās turamos virsniekus, Ankara paziņojusi, ka varētu apsvērt atcelt migrantu atpakaļuzņemšanas vienošanos ar Atēnām. Lai ierobežotu migrantu plūsmu uz ES, Turcija apņēmās uzņemt atpakaļ visus nelegālos migrantus, kas ierodas Grieķijā.

Avots:LETA