Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_3

Andreju Pildegoviču Ārlietu ministrijas  valsts sekretāra amatā nomainīs valsts sekretāra vietnieks, ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Ministrijā skaidro, ka  ir atbalstīta Pildegoviča kandidatūra Latvijas vēstnieka Apvienotajā Nāciju Organizācijā  Ņujorkā amatam. Tikmēr līdzšinējais Latvijas vēstnieks ANO Jānis Mažeiks atgriezīsies darbā ĀM, taču par konkrētu ieņemamo amatu šobrīd ziņu nav.

Latvijas karoga kuģi saglabājuši vietu baltajā sarakstā Parīzes memoranda  komitejas publiskotajā kuģu karogu valstu izkārtojumā baltajā, pelēkajā un melnajā sarakstā.   Baltajā sarakstā ir iekļautas valstis, kuru kuģi ir droši – ar zemu riska pakāpi, pelēkajā – vidēja un melnajā – augsta riska kuģu valstis. Šajos sakastos iekļautas 73 valstis, šogad baltajā  palikušas 40, pelēkajā 20 un melnajā 13 valstis. Šogad no pelēkā uz balto sarakstu pārgājušas Polija un Koreja, savukārt no baltā  uz pelēko noslīdējušas ASV, Krievija, Irāna un Kazahstāna. Ukraina no pelēkā saraksta iekļuvusi melnajā.

Latvijā  šogad pirmreizējā reģistrācija vieglajām automašīnām pirmajā pusgadā samazinājusies par 3,8% mazāk nekā attiecīgajā laikā pērn.   Šogad  pirmo reizi reģistrētas 32 347 vieglās automašīnas.

Veselības ministrija  plāno veikt virkni dažādu būtisku izmaiņu veselības aprūpes organizēšanas kārtībā, piemēram, iecerēts noteikt, ka nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem varēs izrakstīt arī ārsta palīgs.  Ministrijā  skaidroja, ka izmaiņas saistītas ar to, ka ministrija jaunos noteikumus vēlējās padarīt pēc iespējas vienkāršākus, visu iespējamo, ko ar ārstniecības iestādēm iespējams atrunāt līgumos, tajos arī atrunāt.

Igaunijas Informācijas sistēmu pārvalde  šā gada pirmajā pusgadā reģistrējusi gandrīz 8000  kiberincidentus – par aptuveni 1500 vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Tiesa gan, augstas prioritātes kiberincidentu šajā laikā bijis  krietni mazāk nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos. Lielākā daļa incidentu saistīti ar ļaunprogrammatūrām, kuru mērķis ir nozagt informāciju, bet pieaug arī tendence sagrābt datorus, lai tos izmantotu kriptovalūtu iegūšanai. Vēl viena augoša tendence ir krāpnieciskas e-pasta vēstules, ko it kā sūtījuši uzņēmumu vadītāji, uzdodot darbiniekiem pārskaitīt naudu noteiktos kontos.

Apvienība “Attīstībai/Par!” 14.jūlijā informēs par apvienības līderiem un premjerministra kandidātu 13.Saeimas vēlēšanās. Pasākumā apvienība prezentēs  arī programmas prioritātes un debatēs par citiem ar priekšvēlēšanu kampaņas aktualitātēm saistītiem jautājumiem.

Vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu Baltijas valstu iecienītākais galamērķis, ceļojot ar autobusu, ir Tallina, liecina pētījumu  autobusu pārvadātāja “Lux Express”  aptauja. Tieši trešdaļa  norādīja, ka labprāt dodas uz Viļņu,  10% uz Tartu -, bet uz Pērnavu – 8%. Jautāti par to, kādas ērtības  ir svarīgas, ceļojot ar autobusu, 70% aptaujāto visvairāk novērtē ērtus sēdekļus, 58%  svarīga ir laba ventilācija. Puse uzsvēra, ka viņiem ir būtiska ātra nokļūšana galamērķī, bet 49% aptaujāto atzina, ka svarīga ir personīgā telpa – lielāks attālums starp sēdekļiem.

Vācijas tiesa izdevusi orderi kāda 32 gadus veca tunisieša aizturēšanai, turot viņu aizdomās par piederību teroristu organizācijai “Islāma valsts” un līdzdalību 2016.gada decembrī Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā notikušā terorakta sarīkošanā, kurā  noslepkavoja 12 cilvēkus un 48  ievainoja. 23.decembrī Milānā viņš tika nogalināts apšaudē ar Itālijas policiju.

Lietusgāžu izraisītos plūdos Japānas rietumos gājuši bojā trīs cilvēki, vēl trīs  pazuduši un simtiem tūkstošiem dots rīkojums evakuēties. Varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties 440 000 cilvēku 13 prefektūrās. Sezonālās lietavas vairākos Japānas apgabalos šogad atnesušas rekordlielus nokrišņus. Daudzos Japānas apgabalos iespējami dubļu nogruvumi, plūdi un pārplūdušas upes, un spēcīgi turpinās līt arī nedēļas nogalē. Japānas rietumos lietus dēļ kopš piektdienas rīta traucēta vilcienu satiksme.

Avots:LETA