Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Šogad 1.oktobrī tiks indeksētas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro, un  šim mērķim budžetā ir paredzēti 30 miljoni eiro. Pēc indeksācijas vidējais pensijas pieaugums būs 18,27 eiro, bet maksimālais palielinājums – līdz 27,5 eiro.

Uzņēmuma  “Pasažieru vilciens” rīkotajā jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūrā finanšu piedāvājumus iesnieguši visi četri pretendenti – Spānijas uzņēmums (“Talgo”), Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums , Spānijas kompānija CAF un Čehijas uzņēmums “Škoda vagonka a.s.”. Piedāvājumu izvērtēšanai formāls termiņš nav noteikts, taču “Pasažieru vilciens” plāno iepirkuma procesu pabeigt šī gada 3.ceturksnī.

Igaunijas militārpersonas šodien turpina meklēt Spānijas iznīcinātāja nejauši izšautās raķetes daļas. Meklēšana notiek purvainā teritorijā Endlas dabas rezervātā, kur cilvēki nedzīvo. Šobrīd zināms iespējamais raķetes lidojuma koridors un zona, kur, visticamāk, tā pēc nokrišanas uzsprāgusi. Jau vēstīts, ka Spānijas iznīcinātājs  mācību lidojuma laikā otrdien nejauši virs Igaunijas teritorijas izšāvis “gaiss-gaiss” tipa raķeti.

Pret uzņēmēju, partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētāju Lindu Liepiņu sākts kriminālprocess par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas. Liepiņa skaidri nezinot vai kriminālprocess ierosināts par ziņu izpaušanu partijas biedra Artusa Kaimiņa lietā.

Valsts policija  lūgusi  sākt kriminālvajāšanu par bijušās Ģenerālprokuratūras Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļas prokurores Birutas Lozes slepkavību. Policija aizdomās par sievietes nogalināšanu 11.aprīlī aizturēja vīrieti, kurš bijis pazīstams ar Lozi un iepriekš nav sodīts. Tiesa vīrietim piemērojusi apcietinājumu. Izmeklēšanā apstiprinājās viena no iepriekš izvirzītajām  versijām , ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un  nav saistīta ar sievietes kādreizējo profesionālo darbību.

Tiesībsargs Juris Jansons rosina atjaunojamo energoresursu lietotājiem obligātās iepirkuma komponentes  maksājumu noteikt tikai par izmantotās un saražotās enerģijas starpību. Tiesībsargs izpētījis situāciju par valstī noteikto kārtību, ka mājsaimniecības lietotājam, kas ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem (saules enerģiju) paša patēriņam, jāmaksā OIK par visu elektroenerģijas apjomu, kas saņemts no tīkla, tai skaitā par to, ko pats ir nodevis tīklā. Tiesībsargs šo situāciju uzskata par netaisnīgu.

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” šonedēļ savā komandā uzņēma 1500.darbinieku. Tas ir  tehniķis, kas  ikdienā rūpēsies par lidmašīnu tehnisko apkopi. “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka, pateicoties flotes modernizēšanai un turpmākai izaugsmei aviokompānijas darbība paplašināsies un turpinās meklēt papildu cilvēkus savai komandai. Latvijas lidsabiedrība  nākamajos pāris gados plāno piesaistīt vairāk nekā 1000 kvalificētu profesionāļu, īpaši stjuartus, pilotus un tehniķus.

Vakar Siguldas novadā gāzes izraisītajā sprādzienā cietusī māja bijusi ģimenes vasaras mītne. Šodien pašvaldības Sociālā dienesta pārstāvji atkārtoti  sazinājušies ar ģimeni, lai informētu par pieejamo palīdzību veselības uzlabošanai, mantas atjaunošanai. Cietušajiem pieejamas arī  psihologa konsultācijas. Apsekot ēku ir devušies arī pašvaldības Būvvaldes pārstāvji. Jau vēstījām, ka  vakar Siguldas pagastā  notikušajā gāzes sprādzienā  sagruvusi dzīvojamās mājas siena un cietuši divi cilvēki.

Krievijas rubļa vērtība šodien nokritusies līdz zemākajam līmenim pēdējo gandrīz divu gadu laikā saistībā ar ASV paziņojumu par jaunu sankciju noteikšanu Maskavai par Lielbritānijā martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam. Rubļa vērtība pret dolāru sarukusi līdz 65,48 rubļiem, kas ir zemākais līmenis kopš 2016.gada novembra. Sankcijas, pēc visa spriežot, stāsies spēkā augusta beigās.

Divu tramvaju sadursmē Manheimā,  kas  šorīt notikusi Vācijas dienvidrietumos , 2 cilvēki cietuši smagi, bet pārējo 19 ievainojumi ir vieglāki.   Negadījums noticis Manheimas centrā un tā dēļ   daļa pilsētas centra norobežota, kā dēļ  izraisījusies nopietna kavēšanās satiksmes, arī sabiedriskā transporta plūsmā.

Nākamnedēļ paredzēta Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas augsta ranga amatpersonu tikšanās, lai uzsāktu gatavošanos iespējamajam trešajam abu valstu līderu samitam. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt arī iepriekš noslēgto vienošanos īstenošanu.

Anglijas futbola klubs Londonas “Chelsea” par 80 miljoniem eiro no spāņu kluba Bilbao “Athletic” iegādājies talantīgo vārtsargu Kepu Arri-sava-lagu, kurš tādējādi kļuvis par dārgāko sava ampluā spēlētāju pasaulē. Līdz šim pasaulē dārgākais vārtsargs bija brazīlietis Alisons, kurš šovasar citam Anglijas klubam “Liverpool” pievienojās par 72,5 miljoniem eiro. Vakar vakarā “Chelsea” oficiāli paziņoja par vārtsarga iegādi, noslēdzot ar Arri-sava-lagu līgumu uz septiņiem gadiem.

Avots: LETA