Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_1

Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku laikā vizītē Latvijā uzturēsies virkne ārvalstu parlamentāriešu, lai kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci apmeklētu Dziesmu un deju svētku pasākumus. Zināms, ka Latvijā viesosies Igaunijas, Lietuvas un Somijas parlamenta priekšsēdētāji.
Tāpat no 7. līdz 11.jūlijam Latviju vizītē apmeklēs Japānas, Lietuvas un Vācijas parlamentārieši.

Tikmēr Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki ir nozīmīgi vairāk nekā trešdaļai jeb 39% Latvijas sabiedrības, tikmēr 52% iedzīvotāju tie ir vai nu noteikti, vai drīzāk nenozīmīgi, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktā aptauja.
Aptaujas dati apstiprina, ka latviešiem (gan pēc tautības, gan valodas ģimenē) Dziesmu un deju svētki ir būtiski biežāk nozīmīgi nekā cittautiešiem.
Attiecīgi svētki ir nozīmīgi 54% latviešu tautības cilvēku pretstatā 16% cittautiešu.
NATO paplašinātās klātbūtnes grupai Latvijā pievienojušies 152 Slovākijas bruņoto spēku karavīri, kā arī vairāku veidu Slovākijas bruņoto spēku tehnikas vienības.
NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

 

Latviju valsts vizītē šodien apmeklē Itālijas prezidents Serdžo Matarella.
Vizīte veltīta Latvijas valsts simtgadei un plānots, ka tā stiprinās abu valstu divpusējās attiecības, arī sadarbību Eiropas Savienībā un NATO.
Saistībā ar Itālijas prezidenta vizīti Latvijā aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās vietās Rīgā.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Itālijas prezidentam piešķirs Triju Zvaigžņu ordeņa I šķiru, ordeņa ķēdi un iecels par ordeņa lielkrusta komandieri.

 

Lietuva un Baltijas valstis var palīdzēt mazināt spriedzi starp Eiropas Savienību un Amerikas Savienotajām Valstīm, norāda prezidente Daļa Grībauskaite, uzrunājot savas valsts vēstniekus, kas šonedēļ Viļņā pulcējušies uz ikgadējo tikšanos.
Kā vienu no svarīgākajiem ārpolitikas uzdevumiem Grībauskaite diplomātiem minējusi Lietuvas nacionālās drošības un aizsardzības garantēšanu.

 

Avots:    LETA