Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_2

Saeimas Budžeta un finanšu komisija izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru iecerēts risināt jautājumu par nākamā gada valsts budžeta novēlotu pieņemšanu. Priekšlikumos likumprojektam uz otro lasījumu deputāti piedāvāja paredzēt finansējumu mediķu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku atalgojuma palielinājumam, kā arī iekšlietu iestāžu amatpersonu pabalstiem. Tomēr šos ierosinājumus komisija neatbalstīja.

Satversmes aizsardzības birojs nesaskata pamatu diskusijām par valsts noslēpuma pielaižu izsniegšanas kārtības maiņu. Birojs skaidro, ka pēc Satversmes tiesas sprieduma ir pārvērtēta un mainīta speciālo atļauju izsniegšanas kārtība valstī, kas nesen stājusies spēkā. Tāpat speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam saņemšanas regulējumā Latvijā ir nodrošināts līdzsvars starp valsts drošības un demokrātijas interesēm.

Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas pievienošana Valsts reģionālās attīstības aģentūrai notiks par trim mēnešiem vēlāk nekā sākotnēji plānots, liecina valdības pieņemtais rīkojums. Līdz ar to plānots, ka abu iestāžu apvienošana notiks 2019.gada 1.aprīlī.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ministru prezidenta Māra Kučinska  piedāvāto sarakstu ar likumprojektiem, kuru izskatīšana būtu turpināma 13.Saeimā.  Kučinska piedāvātajā sarakstā ir apkopoti ministriju iesniegtie 92 likumprojekti, kuru izskatīšana tika sākta 12.Saeimā, bet, valdības ieskatā, būtu turpināma 13.Saeimā.

Valdība šodien lēma atbalstīt Eiropas Komisijas rekomendāciju atvērt pievienošanās sarunas ar Serbiju sadaļās “statistika” un “ekonomiskā un monetārā politika”, kā arī atbalstīja EK rekomendāciju atvērt pievienošanās sarunas ar Melnkalni sadaļā “vide un klimata pārmaiņas”. Serbijas un Melnkalnes ES pievienošanās sarunās ir 35 sadaļas. Tajās sarunu sadaļās, kur ES dalībvalstis ir noteikušas sarunu atvēršanas vai slēgšanas nosacījumus, EK uzrauga to izpildi.

Pēc šīs dienas politiķu paziņojumiem ir sarukusi iespēja izveidot valdību Alda Gobzema vadībā, uzskata “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis. “Jaunās Vienotības”  politiķi šodien pulcējās uz sanāksmi, ņemot vērā Gobzema paziņojumu par apvienības “Attīstībai/Par!” izslēgšanu no valdības veidošanas sarunām, kā arī Jaunās konservatīvās partijas ierosinājumu izslēgt no sarunām arī Zaļo un zemnieku savienību. “Jaunā Vienotība”  premjera amata kandidātam lūgs skaidrot situāciju, iespējamu koalīcijas modeli, kuru viņš gatavs izveidot, kā arī gūt pārliecību, ka tajā “atklāti vai slēpti” nebūs iesaistīta “Saskaņa”, norādīja Latkovskis.

Nesen tiesai nodotajā krimināllietā prokuratūra bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam inkriminē aptuveni 3,8 miljonu eiro piesavināšanos un izspiešanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.  Prokuratūra nesen nodeva tiesai krimināllietu, kurā par dažādiem noziegumiem apsūdzēts Sprūds un vēl desmit personas. Sprūds apsūdzēts par piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izspiešanu organizētā grupā.

Ņemot vērā, ka iepriekšējos gados daudzi autovadītāji izvēlējās tehnisko apskati veikt tieši decembra pēdējās dienās, CSDD klientu apkalpošanas centros šajā laikā veidojās klientu pieplūdums. Tādēļ CSDD aicina šogad tehniskās apskates veikšanu neatlikt uz pēdējo brīdi, jo decembra beigās paredzēts daudz brīvdienu. CSDD norāda, ka visērtāk automobiļu tehnisko apskati iespējams veikt rīta stundās, kad tehniskās apskates stacijās novērojams vismazākais klientu skaits – šajā laikā pakalpojuma saņemšanai klienti nepatērēs vairāk kā pusstundu.

Pašvaldības policija turpmāk varēs kontrolēt pārvadātājus, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru un vieglo automobili, paredz šodien valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par autopārvadājumu kontroles organizēšanas un īstenošanas kārtību. Noteikumu grozījumus izstrādājusi Satiksmes ministrija. Līdz šim autopārvadājumu kontroli veica pašvaldību kontroles dienesti, valsts robežsardze, Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādes un Valsts policija.

Avots: LETA