Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Pagaidām nav skaidrs, cik cilvēkiem no nākamā gada nepienāksies pilna valsts apmaksātā veselības aprūpe, bet apmērām 30 000 līdz 40 000 iedzīvotāju, kuri nav valsts apdrošinātas personas un legāli nodarbinātie, visticamāk, nevarēs atļauties samaksāt brīvprātīgās iemaksas un viņiem pieeja veselības aprūpei varētu būt apgrūtināta. Veselības ministre Anda Čakša gan informē, ka no nākamā gada personām, kuras neveiks sociālās iemaksas un nebūs veiktas arī brīvprātīgās iemaksas, tomēr pienāksies pakalpojumu pamatgrozs, kurā plānots iekļaut arī onkoloģisko ārstēšanu, kā arī sirds un asinsvadu slimību diagnostiku.No nākamā gada veselības aprūpes pakalpojumus dalīs divos grozos – pamata un pilnajā, to saturs vēl jāapstiprina valdībā.

 

 

Darbu ir sācis Ceļu satiksmes drošības direkcijas izveidotais elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls, un kopumā jūlijā darbu uzsāks 70 uzlādes stacijas. Latvijā līdz 2021.gadam plānots uzstādīt 150 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju. Projektu realizē ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, un kopējās izmaksas ir 8,34 miljoni eiro.

 

Čaulas kompānijas Latvijas bankās ir iznīdētas, informē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, norādot, ka arī kopējais riskanto klientu īpatsvars Latvijas bankās ir mazinājies. Vienlaikus ministre uzsver, ka tam nav būtiskas ietekmes uz Latvijas tautsaimniecību, jo Latvijas bankām riskanto ārvalstu klientu apkalpošana bijis kā citēju: “vienas dienas sakari”, proti, nauda tikpat kā nav palikusi Latvijā tautsaimniecības kreditēšanai.

 

Trešo valstu pilsoņiem, kuriem ieceļošanai Eiropas Savienībā nav nepieciešama vīza, pirms došanās uz ES-u būs jāsaņem atļauja, paredz Eiropas Parlamenta deputātu atbalstīti noteikumi. Jaunā sistēma attieksies uz vairāk nekā 60 valstīm un teritorijām. Atļauja maksās septiņus eiro, bet no maksas būs atbrīvoti bērni līdz 18 gadu vecumam un cilvēki vecāki par 70 gadiem.

 

Carnikavas pašvaldība izsludinājusi metu konkursu, lai, godinot dzejnieka Ojāra Vācieša un viņa dzīves biedres Ludmilas Azarovas piemiņu nākamām paaudzēm, Carnikavā izveidotu jaunu skvēru.

 

 

 

Avots:    LETA