Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema veidojamā valdībā no Zaļo un zemnieku savienības politiķiem  Zemkopības ministra amatu varētu ieņemt ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, šodien pēc Gobzema un ZZS pārstāvju tikšanās  apliecināja vairāki politiķi. Vienlaikus ZZS ietilpstošā Latvijas Zaļā partija uztur Raimonda Bergmaņa kandidatūru aizsardzības ministra amatam. Gobzems ZZS piedāvājis zemkopības un aizsardzības ministru amatus. Zaļo un zemnieku savienība ir vienojies turpināt atbalstīt Gobzemu kā premjera kandidātu. Šodien turpinās ar valdības veidošanu saistītās aktivitātes.

 

Ar svecītes iedegšanu, pieminot dienestā kritušos policistus, Valsts policijas  priekšnieks Ints Ķuzis šodien atklāja Valsts Policijas 100.gadadienai veltīto svinīgo pasākumu, uzsverot, ka mūsdienās policija ir atvērta visdažādākajiem izaicinājumiem, tostarp kiberdrošības, ēnu ekonomikas un starptautisko noziegumu apkarošanas jomās.

 

Pašvaldības policija turpmāk varēs kontrolēt pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru un vieglo auto, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos, tā  nostiprinot pašvaldības policijas nozīmi autopārvadājumu kontroles jomā. Līdz šim autopārvadājumu kontroli veica pašvaldību kontroles dienesti, valsts robežsardze, Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādes un Valsts policija.

 

Tiesa Lielbritānijā četriem Latvijas pilsoņiem, kas bija izveidojuši organizētās noziedzības sindikātu, specializējoties naudas atmazgāšanā un krāpšanā, piespriedusi cietumsodus, atsaucoties uz tiesas informāciju, vēsta britu mediji. Notiesātie iedrošinājuši cilvēkus doties no Latvijas uz Apvienoto Karalisti, solot nodrošināt pārbraukšanu, mājokli un darbu. Ierodoties Lielbritānijā, ieceļotājiem teikts, ka viņi bandai “ir parādā”, tā gūstot kontroli pār upuru ienākumiem, bet atteikuma gadījumā, piedraudot ar vardarbību.

 

Nerimstot spriedzei Kijevas un Maskavas attiecībās, Krievija Melnās jūras reģionā veic karaflotes un zenītraķešu vienību manevrus, kas notiek brīdī, kad Krievijas un Ukrainas attiecības kļuvušas vēl saspringtākas pēc 25.novembra incidenta Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus.
Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni norāda, ka saspīlējums Ukrainas un Krievijas starpā pie Krimas pussalas krastiem negatīvi ietekmē Eiropas Savienības ekonomiku, jo tiek kavēta ES valstu kuģu satiksme.

 

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība šodien Prāgā pasaules čempionātā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 pārspēja Slovākijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā, nodrošinot vietu turnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū. Spēlē par vietu pusfinālā latviešus gaida tikšanās ar pašreizējiem vicečempioniem zviedriem.

 

No nākamā gada maija Rīgā eksperimentālā kārtā varētu slēgt automašīnu satiksmi Krišjāņa Barona ielā. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs skaidro, ka šāda iecere radusies sadarbībā ar dāņu arhitekta un pilsētplānotāja Jana Gēla biroja pārstāvjiem.Tas gan būšot tikai pilsētplānošanas eksperiments, kura laikā tiks izvērtēta iedzīvotāju reakcija uz šādu aizliegumu. Līdz ar to Krišjāņa Barona iela būs atvēlēta tikai sabiedriskajam transportam, kā arī velosipēdistiem un gājējiem. Tiek norādīts, ka vienā dienā lēmums netiks pieņemts, bet gan īstenots pakāpeniski.

 

 

Kalifornijas štata policija aizturējusi auto Tesla vadītāju pēc tam, kad šoferis sēdeklī bijis aizmidzis, kamēr auto turpināja pārvietoties autopilota režīmā ar ātrumu 110 km/h. Policija sekojusi Teslai septiņas minūtes līdz brīdim, kad automašīna pati apstājusies ceļa malā. Vīrietim veikts alkohola pārbaudes tests, kas uzrādījis pozitīvu rezultātu. Auto ražotājs uzsver, ka Autopilota sistēma reaģē, ja šofera rokas neatrodas uz stūres. Ja elektronika nejūt rokas pieskārienus stūrei, no automašīnas skaļruņiem atskan brīdinājuma signāls, kas atkārtojas ik pēc dažām sekundēm, bet, ja vadītājs nereaģē, mašīna patstāvīgi nobremzē un apstājas ceļa malā.

 

 

 

Avots:   LETA