Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpildkomitejas lēmums attiecībā pret Krievijas komandas startu 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs ir izsvērts un taisnīgs, uzskata Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, kurš ir arī Starptautiskās Kamaniņu braukšanas federācijas viceprezidents. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga. Nav izslēgts, ka Krievija varētu boikotēt un aizliegt saviem sportistiem piedalīties Olimpiādē, taču Fogelis norādīja, ka tādā gadījumā cietēji būtu tikai “tīrie” šīs valsts sportisti.

Saeimas Sociālo un darba lietu šodien neatbalstīja ierosinājumus no Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta izslēgt valsts obligātās veselības apdrošināšanas pakalpojumu saņemšanas sasaisti ar sociālajām iemaksām. Šādus priekšlikumus bija iesnieguši “Vienotības” frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju “Kustība “Par!”” – Ints Dālderis, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs. Neviens no šiem deputātiem neieradās uz komisijas sēdi, lai aizstāvētu savus ierosinājumus. Rezultātā komisija lēma šos priekšlikumus noraidīt.

Valstij vajadzētu sagatavot izmaiņas likumos, kas paredzētu piemērot administratīvo atbildību pieaugušām personām, kuras apzināti nepaziņo tuviniekiem savu atrašanās vietu, bet tikmēr policija un sabiedriskās organizācijas tērē resursus šo cilvēku meklēšanai, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja biedrības “Bezvests.lv” pārstāve Sandra Miķelsone.

ASV prezidenta Donalda Trampa plāns atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu ir bīstams solis, kas novedīs pie palestīniešu sacelšanās, šodien brīdinājis islāmistu grupējuma “Hamas” līderis Gazas joslā.  Savukārt vēl radikālā islāmistu kaujinieku grupējuma “Islāma džihāds” līderis norādīja, ka šis solis parādot ASV neobjektivitāti un “apstiprina miera procesa beigas”. Kā paziņojusi Trampa administrācijas augsta amatpersona, Tramps šodien atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, izbeidzot desmitiem gadus ilgušo piesardzīgo ASV politiku un ignorējot sabiedroto brīdinājumus Tuvajos Austrumos un pārējā pasaulē.

Pāvests Francisks šodien aizstāvēja “status quo” attiecībā uz Jeruzalemi, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa plāniem atzīt šo pilsētu par Izraēlas galvaspilsētu. “Jeruzaleme ir unikāla pilsēta. Tā ir svēta ebrejiem, kristiešiem un musulmaņiem” norādīja Francisks, piebilstot, ka šajā pilsētā atrodas trīs lielo monoteisko reliģiju svētvietas.

ASV prezidenta Donalda Trampa plāns atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu var izraisīt reģionā jaunu reliģisko konfliktu, šodien brīdinājis Turcijas premjerministrs.  Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoanam vēlāk šodien Ankarā plānota tikšanās ar Jordānijas karali Abdullu, un Jeruzaleme, domājams, būs viens no galvenajiem sarunu jautājumiem.

Krievijas sporta amatpersonu lomas izvērtēšana pēc nacionālās komandas nepielaišanas startam 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs nav prioritārs jautājums, trešdien žurnālistiem paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Galveno uzmanību Krievija veltīs savu sportistu interešu aizstāvībai, tādēļ jautājums par ierēdņiem pašaik nevar būt dienas kārtībā, teica Peskovs.

Avots: LETA