Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Dānija ir svarīga Latvijas partnere aizsardzības un reģionālās drošības jomā, Dānijas kroņprinča Frederika un kroņprinceses Mērijas vizītes laikā Latvijā norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents uzsver, ka Latvijas simtgades gads iezīmē jaunu posmu abu valstu sadarbībā kultūras jomā. Šogad ar Dānijas atbalstu tiek sākts darbs pie bijušās Tabakas fabrikas teritorijas atjaunošanas, izveidojot tajā Radošo industriju kvartālu. Pēc Valsts prezidenta domām, tā ir lieliska dāvana Latvijai simtgadē.

Veselības ministrija vēlētos, ka finansējuma piešķiršana mediķu atalgojuma palielināšanai notiktu kopējā nozares atalgojuma pieauguma kontekstā, komentējot Saeimas lēmumu novirzīt 8,3 miljonus eiro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku darba samaksas paaugstinājumam, norādīja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne. Viņa skaidroja, ka pērn apstiprinātais konceptuālais ziņojums “Par veselības aprūpes sistēmas reformu” paredz plānveida finansējuma pieaugumu veselības aprūpes nozarei, tostarp arī atalgojuma pieaugumu septiņu gadu garumā.

Apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, “Jaunā Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība jeb tā dēvētās “vecās koalīcijas partijas” kritiski vērtē Alda Gobzema valdības veidošanas procesu, jo saskata tur “Saskaņas” ietekmes stiprināšanu.  Nacionālas apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars, komentējot Gobzema un Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna izteikumus, pauda nostāju, ka Jaunā konservatīvā partija  pašlaik traucē izveidot stabilu latvisku koalīciju, un tādā veidā netieši stiprinot “Saskaņas” ietekmi.

Zaļo un zemnieku savienība aicina Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu atsākt sarunas ar partiju apvienību “Attīstībai/Par!”. ZZS aicina Gobzemu turpināt konstruktīvu darbu pie jaunās valdības izveides, lai attaisnotu sabiedrības doto mandātu un izvestu valsti no politiskā strupceļa.

Partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra, premjera amatam nominētā Alda Gobzema piedāvātajam valdības modelim. Kaimiņš norādīja, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, par ko viņš informējis “KPV LV” Saeimas frakciju. Viņš arī norādīja, ka par Gobzema piedāvāto ministru sadalījumu vēl būs nepieciešams balsojums “KPV LV” frakcijā.

Ministrijām radušās domstarpības par Latvijas Institūta institucionālā statusa maiņu, ko Ārlietu ministrija iesaka pārveidot par publisku nodibinājumu. Ministrijas iesniegtajā informatīvajā ziņojumā norādīts, ka ir izskatāmas trīs iespējas saistībā ar izmaiņām iestādes statusā – saglabāt to ārlietu ministra pārraudzībā kā valsts tiešās pārvaldes iestādi, pārveidot to par publisku nodibinājumu,  vai apvienot Latvijas Institūtu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Latvijā pērn apkalpoto aviopasažieru skaits pieaudzis par 12,9%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas departamenta “Eurostat” dati, kas apkopoti par 2017.gadu. Straujākais lidostās apkalpoto pasažieru skaita pieaugums pērn reģistrēts Slovēnijā, Luksemburgā, Igaunijā, Bulgārijā, Čehijā, Rumānijā, Horvātijā un Maltā.

Trīs no četrām Rīgas domes opozīcijā esošajām partijām pēc būtības atbalsta ieceri eksperimentālā kārtā slēgt auto satiksmi Krišjāņa Barona ielā, bet partija “Latvijas attīstībai” pagaidām šo ieceri nekomentē. Vienlaikus opozīcijas pārstāvji kritizē viņu neiesaistīšanu šādu lēmumu pieņemšanā, aicinot sasaukt šim jautājumam veltītu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi.

Avots: LETA