Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nominējis “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu, kurš topošās valdības prioritātes nosaucis –  finanšu sektora sakārtošanu, tiesiskumu, cīņu pret korupciju, ēnu ekonomikas apkarošanu, izglītības reformas turpināšanu, OIK likvidēšanu, veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanu, teritoriālo reformu un demogrāfijas jautājumu risināšanu.
Kariņš uzskata, ka valdības deklarācijas veidošana būs sarežģīts darbs, tomēr cer rast kopsaucējus ar partneriem. Plānots divās nedēļās vienoties par topošo valdību un tās uzdevumiem, lai virzītos uz Ministru kabineta apstiprināšanu Saeimā.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis norāda, ka ar jaunās valdības apstiprināšanu nevajadzētu kavēties un tā būtu jāapstiprina janvārī.
Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība, taču atsevišķu partiju “sarkano līniju” dēļ šīs sarunas netika turpinātas.
“Jaunā Vienotība” jaunajā valdībā bez premjera amata varētu vadīt Finanšu un Ārlietu ministriju, amatiem virzot attiecīgi Jāni Reiru un Edgaru Rinkēviču.

 

VAS “Tiesu namu aģentūra” atkārtoti izsludinātajā konkursā par jaunā Liepājas cietuma kompleksa būvniecību piedāvājumus iesnieguši trīs būvuzņēmumi, kas darbus piedāvā veikt par 113,6 līdz 137 miljoniem eiro. Lētākais konkursā iesniegtais piedāvājums ir līdzīgs kā 2017.gadā, kad projektu dārdzības dēļ tika nolemts vēl nesākt to īstenot. Tikmēr vienīgā uzņēmuma, kas piedalījās gan iepriekšējā, gan atkārtotājā konkursā, piedāvājums ir kļuvis dārgāks par aptuveni 13 miljoniem eiro.

 

Ģenerālprokuratūra nolēmusi patlaban vēl nesākt kriminālvajāšanu aizdomās par tirgošanos ar ietekmi pret uzņēmējiem Jūliju Krūmiņu, Haraldu Balodi un uzņēmēju, bijušo basketbolistu Valdi Valteru. Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētāja lēmumu par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas sākšanai un uzdevis KNAB turpināt izmeklēšanu. Prokurors norādījis, ka krimināllietā iesniegtie pierādījumi nav pietiekami kriminālvajāšanas sākšanai.

 

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova teju trīs stundu ilgā spēlē Austrālijas pilsētā Sidnejā notiekošā “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 7-6, 4-6, 4-6 zaudēja Šveices tenisistei Tīmeai Bačinski. Pasaules ranga 13.vietas īpašniece Sevastova turnīrā izlikta ar devīto numuru.

 

Avots:   LETA