Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_5

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki šodien ieradušies Rīgas brīvostas pārvaldē, taču šajā iestādē nav veikta kratīšana, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Aģentūrai LETA gan patlaban nav izdevies iegūt KNAB komentāru par apmeklējuma iemesliem. Rīgas Brīvostas pārstāve Inga Šabovica apstiprināja, ka šodien brīvostas pārvaldē sadarbības vizītē bija “iestādes, kuru tiesības ir veikt izziņas darbu,” pārstāvji.

Saeima šodien noraidīja partijas “Saskaņa” rosinātos grozījumus Satversmē par deputāta amata nesavietojamību ar ministra amatu. Partijas pārstāvji norāda, ka Satversmē ir nostiprināts varas dalīšanas princips, kas tiek realizēts caur likumdevējvaru, izpildvaru un tiesu varu. Izpildvarai ir nepārtraukti jānodrošina valsts pārvalde, tāpēc ministra amats nozīmē pastāvīgu noslodzi. Ja ministrs reizē būtu arī deputāts, tas būtiski mazinātu viņa Saeimā virzīto lēmumu kvalitāti, savukārt likumdošanas degradācijas riski palielinātu sabiedrības neuzticību parlamentam, norāda opozīcijas politiķi.

Eiropas Komisijas jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopproduktam šogad un nākamgad būs straujākā izaugsme Baltijas valstu vidū. Šodien publiskotajās ziemas prognozēs Eiropas Komisija sagaida, ka Latvijas IKP šogad pieaugs par 3,1%, bet ekonomikas izaugsmes temps nākamgad palēnināsies līdz 2,6%.

Partija “No sirds Latvijai”, kura grasās sevi pārsaukt par partiju “Atmoda”, gaidāmajās Eiropas Parlamenta  vēlēšanās plāno startēt vienā sarakstā ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju, “Kristīgi demokrātisko savienību” un “Gods kalpot mūsu Latvijai”. “No sirds Latvijai” valdes priekšsēdētāja Inguna Sudraba skaidroja, ka visas partijas kopā lēmušas par jaunas partijas dibināšanu, tādēļ būtu loģiski, ja tās kopīgi startētu arī Eiropas Parlamenta  vēlēšanās. “

Partijas “Gods kalpot Rīgai” Rīgas domes frakcija pilsētas mēra Nila Ušakova skaidrojumus par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktajām kratīšanām uzklausīs frakcijas sēdē 12.februārī, aģentūrai LETA pavēstīja partijas priekšsēdētāja Andra Amerika pārstāvis Mareks Gailītis. Tieši pēc mēra skaidrojumiem tikšot lemts, vai gaidāmajā neuzticības balsojumā paust viņam atbalstu.

Eiropas Komisijas ieteikumiem un rekomendācijām ir liela loma, jo tie mudina risināt jautājumus, kuri dažādu apsvērumu dēļ ilgstoši ir bijuši atlikti, tiekoties ar Eiropas Komisijas  priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski, atzina veselības ministre Ilze Viņķele. Viņķele uzsvēra, ka sāktās reformas veselības aprūpes sistēmā tiks turpinātas, lai Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt pieejamu un uz pacientu centrētu veselības aprūpi.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai atbildīgajā komisijā Zaļo un zemnieku savienības deputātu iesniegto pieprasījumu, kurā aicināts izvērtēt iespējamo kaitējumu Latvijas reputācijai pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna nosūtītās vēstules ārvalstu vēstniecībām. Pieprasījumā Bordānam “par vēstniecībām izsūtīto vēstuli, apšaubot Latvijas tieslietu sistēmas kompetenci un neatkarību,” ZZS deputāti pieprasa iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar vēstules tekstu un nosaukt vēstniecības, kurām vēstule nosūtīta.

Šā gada budžeta papildināšanai aktīvāk apkaros ēnu ekonomiku veselības un pakalpojumu jomās, paredz  Ministru kabinetā pieņemtie lēmumi attiecībā uz 2019.gada budžetu. Valdība 5.februārī aiz slēgtām durvīm skatīja ar 2019.gada budžetu saistītus jautājumus, tomēr pēc sēdes detalizētāka informācija par apspriesto netika sniegta. No valdības sēdes protokollēmuma izriet, ka ministri ir pārsprieduši budžeta prognozes, kā arī lēmuši par negatīvās fiskālās telpas mazināšanu, veicot virkni ēnu ekonomiku ierobežojošu pasākumu.

Saeima šodien ratificēja Eiropas Padomes 2015.gada konvenciju par cīņu pret cilvēku orgānu tirdzniecību. Konvencijas mērķis ir novērst un apkarot cilvēku orgānu tirdzniecību, atzīstot par noziedzīgām noteiktas darbības, kā arī aizstāvēt to personu tiesības, kas cietušas konvencijā noteiktajos noziedzīgajos nodarījumos.

Avots: LETA