Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Rīgu plānots sadalīt 4 zonās, divu nedēļu laikā izsludinot iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu, pakalpojuma nodrošināšanu paredzot uz septiņiem gadiem, pēc tikšanās ar Konkurences padomes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem informē Rīgas mērs Oļegs Burovs, norādot, ka sadalījums varētu būt pa Brīvības ielu – labā un kreisā puse. Savukārt Pārdaugavā – tieši tāpat, par viduslīniju nosakot Kārļa Ulmaņa gatvi.
Rīgas domē šodien lēma par tālāko rīcību atkritumu apsaimniekošanas jomā pēc tam, kad Administratīvā apgabaltiesa 1.oktobrī nolēma noraidīt Rīgas pilsētas pašvaldības pieteikumu, kurā lūgts atcelt Konkurences padomes lēmumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu atkritumu apsaimniekošanas tirgū.

 

Satiksmes drošības jautājumi nevar būt īstermiņa, tāpēc valstij jārod nepieciešamais finansējums fotoradaru darbības nodrošināšanai, uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
Lai arī patlaban uz ceļiem darbojas 100 Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārvaldītie stacionārie fotoradari un 12 Valsts policijas pārziņā esošie pārvietojamie fotoradari, Krapsis vērš uzmanību, ka ar to nav pietiekami, lai kardināli uzlabotu satiksmes drošību, atgādinot, ka pērn dzīvību zaudēja 148 cilvēki.
Piebilstams, ka nākamā gada budžetā jaunu stacionāro fotoradaru uzstādīšanai finansējums nav piešķirts.

 

Šodien onkoloģisko pacientu organizācijas alianse Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, veselības ministrei Ilzei Viņķelei un Saeimai iesniedza rezolūciju, kurā mudina izstrādāt jaunu onkoloģijas nozares attīstības stratēģiju, kas tiktu aizsargāta ar īpašu normatīvo aktu “Onkoloģijas likumu”.
Vienlaikus pacientu organizācijas rezolūcijā aicina nodrošināt, lai onkoloģijas nozares attīstībai ilgtermiņā tiktu nodrošināts plānveidīgs finansējuma palielinājums, tuvinoties Eiropas Savienības valstu vidējiem rādītājiem.

 

Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim nākamnedēļ plānota vizīte Latvijā šodien Kijevā kopīgā preses konferencē ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču paziņoja Ukrainas ārlietu ministrs Vadims Pristaiko.
Tiekoties ar amatpersonām, šodien Latvijas puse pārrunās Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības, reformu gaita Ukrainā, Ukrainas sadarbību ar Eiropas Savienību un citus jautājumus.

 

 

Avots:    LETA