Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_15_4

Jaunās valdības veidotājs Jānis Bordāns ir par 80% pārliecināts, ka viņa veidoto valdību apstiprinās, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem atzina Bordāns. Tomēr Jaunās konservatīvās partijas premjera amata kandidāts Bordāns, kuram tika izteikts aicinājums veidot jauno valdību, uzreiz piebilda, ka jaunās valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību, kā tas tika pausts iepriekš.

Valsts prezidents Bordānu aicināja divu nedēļu laikā – līdz 21.novembrim – izveidot valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošināt vairākuma atbalstu. Ja līdz tam netiks panākta vienošanās, Valsts prezidents aicinās citu Ministru prezidenta kandidātu veidot valdību. Prezidents arī sagaida, ka ar viņu tiks saskaņoti iespējamie ārlietu un aizsardzības ministru kandidāti.

Partija “KPV LV” ir gatava atbalstīt Jāņa Bordāna veidotu valdību, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem norādīja “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems, kurš arī pretendēja uz premjera krēslu. “KPV LV” var droši paziņot, ka atbalstīs Bordāna veidotu valdību, kā arī politiķi Jutu Stīķi iekšlietu ministra amatam, ja šis jautājums nonāks līdz balsošanai, teica Gobzems.

“Attīstībai/Par!” respektē Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izvēli un ir gatava sadarbībai, tomēr tā no jaunās valdības veidotāja Jāņa Bordāna vēlas redzēt izvērstāku plānu par valdības deklarāciju, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja “Attīstībai/Par!”  premjera amata kandidāts Artis Pabriks.  Tāpat Pabriks piebilda, ka “Attīstībai/Par!”  respektēs Bordāna pieeju sarunu vadīšanai, proti, tam, ka Jaunā konservatīvā partija valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību.

Par investīcijām draudzīgākas republikas nozīmes pilsētu atzīta Ventspils, kurai seko Valmiera, bet trešajā vietā ierindojas Liepāja, liecina Latvijas Biznesa savienības šodien prezentētais indekss “Investīcijām draudzīgākā pašvaldība”. Savukārt par investīcijām draudzīgāko novadu ar vietējās nozīmes attīstības centru atzīts Mārupes novads, otro vietu šajā nominācijā ieguvis Olaines novads, bet trešajā vietā ierindojies Jelgavas novads.

Aptaujā par Eiropas piesārņotākajām pilsētām Rīga ierindota 49.vietā, savukārt Viļņa un Tallina ierindotas attiecīgi 60. un 66.vietā, liecina digitālās datubāzes “Numbeo.com” šī gada pirmajā pusē veiktās aptaujas rezultāti. Kopumā sarakstā apkopoti datubāzes lietotāju vērtējumi par 76 Eiropas pilsētām, no kurām par netīrāko atzīta Maķedonijas pilsēta Tetova, savukārt kā tīrākās novērtētas Helsinki, Reikjavīka un Cīrihe. Reitings tiek veidots, respondentiem sniedzot vērtējumu par gaisa kvalitāti, dzeramā ūdens pieejamību un tīrību, ūdens piesārņojumu, atkritumu apsaimniekošanu, pilsētas iedzīvotāju apmierinātību ar sadzīvi, kā arī trokšņa daudzumu un parku skaitu pilsētā.

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova izvirzīta kā viena no kandidātēm uz oktobra mēneša izlaušanās balvu, ziņo Sieviešu tenisa asociācija. Uz balvu pretendē arī nīderlandiete Kiki Bertensa un Ešlija Bārtija no Austrālijas. Sevastova oktobrī izcīnīja vietu Pekinas turnīra finālā, kam sekoja kāpums WTA rangā uz rekordaugsto 11. vietu. Tādējādi viņa rangā apsteidza bijušo Latvijas pirmo raketi Jeļenu Ostapneko.

Avots: LETA