Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
15_00

Vizītē Tokijā Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis, ka ir svarīgi iespējami ātri noslēgt Japānas un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības līgumu. Tāpat premjers uzsvēris, ka Latvija ir ieinteresēta veidot stratēģisku sadarbību ar Japānas eksporta stūrakmeņiem – autorūpniecības un rūpnieciskās mašīnbūves pārstāvjiem. Kučinska vizīte Tokijā notiek no 5. līdz 9.decembrim.

 

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis viens no straujākajiem iekšzemes kopprodukta pieaugumiem Eiropas Savienības dalībvalstu vidū,par 6,2 %, liecina “Eurostat” dati. Straujāka ekonomikas izaugsme bijusi vien Rumānijā, par +8,6%.

 

Tāpat pēc “Eurostat” datiem,  Latvijā ir ES-ā piektā zemākā nodokļu attiecība pret Iekšzemes kopproduktu, bet augstākie nodokļi ir Francijā un Dānijā.

 

Lielāko Latvijas banku topā šogad trešajā ceturksnī notikušas izmaiņas – pēc aktīviem lielāko banku trijniekā vietām apmainījušās “ABLV Bank” un “SEB banka”. Līdz ar to septembra beigās lielākā banka bija “Swedbank”, tai sekoja “SEB banka”, bet “ABLV Bank” ierindojās trešajā vietā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas informācija.

 

Saeima otrajā lasījumā atbalsta grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”, kas cita starpā paredzēs iespēju pielaides valsts noslēpumam atteikumu pārsūdzēt tiesā.

 

Būvniecības kompānija “Arčers” sākusi Rēzeknes Olimpiskā centra Sporta arēnas būvniecību, tādējādi iezīmējot pēdējā – trešā posma īstenošanas sākumu vērienīgajā sporta centra projektā, kurā kopējās plānotās izmaksas ir nepilni 17 miljoni eiro.

 

Latvijas sieviešu kērlinga izlase šodien nākamā gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra ceturtajā spēlē ar 10-5 uzvarēja Somiju. Tādējādi Latvijas izlase ar divām uzvarām četros mačos saglabājusi ceturto pozīciju, joprojām reāli pretendējot uz vietu labāko trijniekā. Latvijā Olimpiādes atlases turnīrā piedalās, pateicoties dalībai 2014.gada pasaules čempionātā Kanādā.

 

Nedēļas nogalē, 9. decembrī, Jūrmalā atklās Latvijā lielāko Gaismas parku, kad Dzintaru mežaparka teritorija pārvērtīsies par pārsteigumiem bagātu Gaismas parku, kurā iemirdzēsies īpaši Ziemassvētku tematikai veidoti dekori no 85 tūkstošiem LED gaismiņu. Gaismas parkā Jūrmalā visu decembri, sestdienās un svētdienās, notiks radošās darbnīcas, rotaļas un citas aktivitātes.

 

Avots:    LETA